17 Haziran 2024 Pts

32 Köyü Tek Tek Ziyaret Etmeye Devam Eden Mehmet DUMAN, Kurtboğaz Köyüne Hangi Müjdeyi Verdi

Köprüden Sonra Kurtboğaz Köyüne Hangi Hizmet Gidecek

32 Köyü Tek Tek Ziyaret Etmeye Devam Eden

Ordu İl Genel Meclis Üyesi Mehmet DUMAN,

Kurtboğaz Köyüne Hangi Müjdeyi Verdi

Sitemize açıklamada bulunan Mehmet DUMAN, "Akkuş'un her ücra köşesini her köyünü tek tek dolaşmaya devam ediyorum. Defalarca gittiğim köyler olduğu gibi, tam detaylı olarak inceleme yapamadığım bir çok köylerde vardı. Sizlerinde bildiği gibi Ordu İl Genel Meclis Üyesi isem ve Akkuş Halkı beni 2. defa seçerek bu göreve layık gördü ise bende layıkı ile görev yapmam gerektiğini hep düşünürüm. Bu vesile ile ellerini öptüğüm dedelerim. ninelerim belki beni tanımadan beni seçtiler. Görmeden beni bağrına bastılar. Şimdi sıra bende diye düşünüyorum. Şimdi ben onların ayağına gidiyorum. Ellerinden öpüyorum. Hal ve hatırlarını soruyorum. Hangi hizmetlere ihtiyaçlarını olduklarını hem özveri ile görev yapan muhtarlarımızdan hemde köy halkından bizzat yerinde öğreniyorum. Bu öğrenme aşamasından sonra bölgede incelemelerde bulunuyorum. Notlarımı alıp, değerlendilermelerde bulunuyorum. 2011 yılı köydes ve özel idare programına ihtiyaç duyulan hizmetleri ilave ettirip, yapılması için gayretlerimi gösteriyorum. Bu incelemelerde gördüm ki, köylümüz bizleri hasretle beklemiş. Tanışmak, konuşmak ve dertleşmek istemiş. Bir kez daha anlıyorum ki, Akkuş'ta oturarak siyaset yapılmıyor. Halka inmek, halkla kucaklaşmak lazım. Bu kadarı da elbette yeterli değil. Halkın mümkün olabilecek hizmet ihtiyaçlarını da yerine getirmek gerekiyor.

İşte bu incelemelerden biri olan kurtboğaz köyü ziyaretimde, devam eden köprü yapımının bittiğini sadece köprü başlarının dolumunun yapılması işinin kaldığını gördüm. Çok yakında bu çalışmada bitecek ve köprü hizmete açılacak. Yapılan hizmetleri görmek bizleride çok sevindiriyor. Öncelikle kurtboğaz köylüleri ile bu sevinci paylaştım. Hayırlı uğurlu olsun dedim. Birlikte sevindik. Bu köyün yıllardır beklediği bir hizmet talebi vardı. Biliyordum. Takip ediyordum. Çaba harcıyordum hizmetin yapılması için bu sefer köylüler sormadan ben müjdeyi verdim. 2011 Yılında Kurtboğaz köyü grup yolunda 6 km asfaltlı yol çalışması yapılacak dedim. Hep birlikte sevindik ve bizlere teşekkürlerini sundular. İnşallah asfalt yol bitince birlikte kurdeleye keseceğiz.

Bir sonraki durak Damyeri köyü, Damyeri köyüne hangi müjdeyi verdim. Yakında bu sitemizde yayınlanacak. Yukarıdüğencili köyü, gökçebayır köyü ziyaretlerim tamamlandı bu köylerde neler yaşandı. Sitemizde yakında yayında olacak." dedi.

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar