26.Kas.2020
ad

Yazar hakkında

3 Yorumlar

 1. Şeref IŞIK

  Her halinden başarılı bir kurultay olduğu belli.Tüm katılanları kutlamamak elde değil.Burda başka İhsan ÇAM ve arkadaşlarına sonsuz teşekkürler.Yalnız fotoğraflar sitede çok net çıkmamış.Umarım bunlar da düzeltilir.Selamlarımla.

  Yanıt
 2. Ramazan TINKIR

  Akkuş çaldere köyü doğumluyum.Emekli Ziraat Mühendisiyim Bu kurultaya katılmak ve kurultayın amacına katkıda bulunmak için önceden hazırlık yapmama rağmen bir yakınımın sağlık problemlerinden dolayı katılamadım.Bu gün sitede kurultayla ilgili sonuç bildirgesini sabırla ve birkaçkez okudum.Resimlerde birçok tanıdık dost gördüm gerek özenle kaleme alınan sonuç bildirgesini okuyarak gerekse katılımcıların resimlerine bakarak katkıda bulunmak üzere bir yorum yapmak istedim.
  Sonuç bildirgesi 9 başlıkta ele alınmış olup bende 9 başlıkta kısa kısa hemşerilerimi sıkmadan görüşlerimi aktarmaya çalışacağım.
  1. Eğitimle ilgili konulara tamamen katılıyorum.Ancak bu konuya ilave edilmek üzere bir önerimi siz değerli site yöneticileri aracılığı ile yetkililere iletmek istiyorum.
  Akkuş merkezinde öğretmenlerimizin değerlendirmelerini dikkate alarak ilk öğretim ve orta öğretim seviyesinde üst düzey ve kapasiteli öğrencilerimizi Eğitim ve öğretim yılı boyunca cumartesi ve pazar günleri özel olarak kursa almak .Kurs giderlerini ve kursta ders veren öğretmenlerimize sembolik katkı olması ve onlarında emeklerinin karşılığı olarak Kaymakamlık sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfından bir kaynak aktarılması.
  Bu çalışmaların belde belediyelerinde ve çevre köy okullarımızdaki öğrencilerimiz içinde yaptırılmasının çok ama çok faydalı olacağına inanıyorum ve başta ilçe kaymakamı ve sevgili belediye başkanımızı bu konuda öncü olarak destek olmalarını diliyorum.Bu konu ile ilgiligörüşlerimize ihtiyaç duyulursa seve seve yardımcı olacağımı peşinen teyid ediyorum.
  2.Ulaşım ile ilgilide kimse alınıp gücenmesin yıllardır ihmal edilen yollarımız son yıllarda ufak tefek hareketler olsada hala bölgenin önemi ile paralel hizmeti maalesef alamamıştır.Yollar canlıların damarları gibidir.damarlarda nekadar canlı kan akışı olursa canlıların verimide artar.Örneğin BOLAMAN tünelleri yapılıncaya kadar tamamen Samsun bağlantılı işlerini gören AKKUŞ.lu hemşerilerimin büyük çoğunluğu bugün artık Ordu İlimize gitmektedir.Hem Akkuşlu kazanmakta hemde ilimiz kazanmaktadır.ÜNYE -AKKUŞ-NİKSAR yolu değerli kurultay katılımcılarının dediği standartlarda yapılırsa Niksarlı dostlarımız günü birlik denize ,Ünyeli dostlarımızda günü birlik Yaylalara gidip geleceklerdir.(Ayrıntılı düşüncelerimi site yönetimi ile arzu ederseniz paylaşırım)
  3. İstihtam başlığı çok enteresan ele alınmış.Maalesef sermaye yatırım yaparken hammadde,iş gücü,ve ulaşım gibi makro değerleri dikkate alır.Bizim için bazı öncelikler halledilmeden ekonomik yatırım beklemek biraz hayalcilik olur sanırım.Benim kendimce bu konuda azda olsa iğme kazandıracak açılımlarım var.(arzu ederseniz site yönetimi ile ve onların aracılığı ile ilgililerle paylaşırım.)
  4 . AB ve Tubitak projeli desteklerin faydaları tartışılmaz.Ancak bunlarında tabana yayılaracak tipte olsının önemi çoktur.Bu konuda bireysel projelerin faydasınında bireysellikten öte gitmeyeceği bilimsel bir gerçektir.Benim bir Mühendis olarak ve Tarım Bakanlığında uzun yıllar çalışan bir hemşeriniz olarak ciddi hazırlıklarım ve tabanı ilgilendiren projelerim var.Beni ciddiyetle dinleyecek ve Akkuş için destek olacak bir merci bulduğum takdirde paylaşmaya hazırım.
  5. Sağlık hizmetleri maalesef yılların yarası.Bu konudada en ciddi çözümün Ordu merkez ve Ünye Niksar gibi ilçelerden uzman hekimlerin 2.şer aylık rotasyonla Akkuş Devlet hastanesine görevlendirilmesi ile olur.Bunun dışında bana göre yöre insanınada uygun olan sağlık ara elemanı yetiştiren Sağlık meslek lisesi ve devamında sağlık meslek yüksek okulu bize en uygun okullardandır.Çünkü özelleşen sağlık sektöründe çok ciddi ebe,hemşire ve sağlık teknisyenine ihtiyaç vardır.Bı ihtiyaçta gelecek 15 yılda dolmaz.Öyleyse her sene 60 öğrenci mezun etsek bunların büyük çoğunluğu ekmek kapısı bulur.meslek sahibi olur.
  6.Tarım ve Hayvancılık benim konum.Ben bu işin uzmanıyım diyen herkesle tartışırım.31 yılımı verdim.Her çalıştığım kurumda AKKUŞ.la ilgili neler yapılabileceğini araştırdım.Çok projelerim var.arzu ederseniz site yönetimi olarak sizlerle imkanlar ölçüsünde paylaşırım.Ancak hepimizce malumdurki çok ciddi projeler gerekli desteği bulmayınca laftan öte geçmez.
  Bu vesile ile Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet KAYA.ya teşekkür etmek istiyorum.Ziraat odası olarak yeni atılımlar yapmaya çalışmaktadır.Bakınız projesi içinde var olan serayı geç kalmamıza rağmen beraber hayata geçirdik.umarım çevre köylerdeki çiftci kardeşlerimizede güzel örnek olacak.(Tarım ve hayvancılık tartışmakla bu sayfalarda çözülmez.Hep beraber destek görürsek bizde hemşerilerimiz için gerekeni yapacağız.
  7. Derneklerin birşikteliğinin getireceği güç tartışılmaz.emeği geçen her hemşerime teşekkür ediyorum.
  8. Akkuşluların problemlerinin çözümündeki temennilere katılıyorum ve bir ilavede bulunmak istiyorum.Akkuş kuruluşundan bu güne kadar hiç bu kadar şanslı olmadı.Şöyleki.Akkuşlı bir vekilimiz var.Akkuşu seven Genç girişimci mühendis bir belediye başkanımız var.Akkuş için bir şeyler yapmaya çalışanların sayısı geçmiş yıllara göre çok fazla .yani un ,şeker su var eh helvayıda yapalım artık.
  9. Sevgili site yöneticileri ve Akkuşlu hemşerilerim.Bu kurultayın en can alıcı maddesi bu son maddedir.Çünkü bütün bu hizmetler bürokratlar eliyle olur.Öyleyse bizimle olduğunu söyleyen sayın büyüklerimiz lütfen bu sese kulak verin .Artık bizim yetişmiş insanlarımıza sahip çıkın.NEDEN ÖNEMLİ:BİRKEZ DAHA SÖYLÜYORUM:ÜLKEMİZDE YAPILACAK HİZMETLERİ İLK DUYAN VE UYGULAYAN BÜROKRATLARDIR.ÇÜNKÜ BİZİM BÜROKRATIMIZ YA HİÇ YOK YADA ÇOK AZ YETKİLİ ve ETKİLİ.Biz duyupta a böyle bir yatırım varmış deyinceye kadar atı alan üsküdarı geçiyor.Öyleyse bu madde için görüş belirtilirken ve temenni olarak imza edilirken Sayın vekilimiz Mustafa HAMARAT bey sanırım oradaydı.Umarım gerekeni yapar.SON oLARAK BU KONUDA AKKUŞLU hemşerilerim adına sayın vekilimden bir isteğim var.AKKUŞA Milletvekili olarak Bir büro açması.Bu büroya yetenekli bir gencimizi koyması ve ANKARA ile yani kendisi ile bütün hemşerilerimizin aracısız görüşmesini sağlamasını diliyor ve kendisinden AKKUŞ.lular adına istiyorum.Bu önerimi dikkate alırsa Bütün projelerimi Sayın vekilimin AKKUŞ Bürosundaki danışmanıyla paylaşmaya hazırım.
  Sonuç olarak sayın site yöneticilerine bu hayırlı hizmetlerinden dolayım teşekkür ediyorum.Yorumlarımı değerlendirip sitenizde AKKUŞ.lu hemşerilerimle paylaşma fırsatı verirseniz sevinirim.Saygılarımla.Bütün Akkuşlulara selam olsun.Yürekleri sevgi dolsun haneleri huzur bulsun. RAMAZAN TINKIR (emekli Ziraat Mühendisi 0 505 316 19 58

  Yanıt
 3. SİTE YÖNETİMİ

  kurultay başarılı oldu ise, birlik ve beraberlik adına iyi bir çalışma oldu ise site yönetimi olarak diyoruz ki o zaman başarı Akkuşlularındır, Kaymakamlığındır. Akkuş Belediyesi ve kurultaya katılanlarındır. Ancak eksiklikler var ise, katılım az oldu ise, daha iyi olabilirdi diyenler varsa, site yönetimi olarak sorumluğu alıyoruz. Sözün özü başarı varsa Akkuşluların, eksiklik varsa siteye aittir. Kurultay ile ilgili görüşleri bekliyoruz. Tek şartımız adınızı ve soyadınızı yazacaksınız. Hakaret olmayacak, Kurumları ve kişileri zorda bırakacak ispatı mümkün olmayan yazılar yazılmadığı sürece her yazı yayınlanacaktır. Sizler önerilerinizi yazacaksınız ki bizlerde eksikliklerimizi göreceğiz. Dünyada başka Akkuş yok. Hep beraber sahip çıkacağız.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ