24 Mart 2023 Cum

3. Akkuş Kurultayı Gerçekleşti

Akkuşlu Kaymakamlar, Akademisyenler, Dernekler, Bürokratlar, her kesimden Akkuşluların Buluştuğu Kişilerin Bir Araya Geldiği Kurultay Akkuş Adına, Akkuşlular Adına Çok Verimli Geçti

Active Image

3. AKKUŞ KURULTAYI

Akkuş İnternet Sitesi Öncülüğünde Seferli ve Salman İnternet Siteleri katkıları ile Akkuş Kaymakamlığı ve Akkuş Belediyesinin destekleri ile düzenlenen 3. Akkuş Kurultayı

08.08.2008 saat:14:00 de Akkuş Öğretmen Evi (Belediye Düğün Salonunda Gerçekleştirildi.)

Kurultayda konuşmalar ve görüşmeler

Kurultay saat 14.20. de saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunuşu ile başladı.

Divan üyeliklerinin seçimine geçildi. Kaymakam Selami Aydın, Kaymakam Ayhan Kartlı, Eğitimci M. Ali Kuru ve Mühendis Yılmaz Cürebal oy birliği seçildi.

Ordu Milletvekili Sayın Mustafa Hamaratın Konuşması;

Kısaca kurultay kavramını açıkladı. “Kurultaylar; o yörenin siyasi, sosyal, ekonomik ve kültürel yönden pek çok sorunların konuşulup, çözüm kararlarının alındığı ciddi toplantılardır. Bir araya gelmek hiç küçümsenmeyecek bir şeydir. Akkuş Kurultayını düzenlemekle saygı duyulması gereken bir faaliyet yapıyorsunuz. Yapılabilecek hizmetler bir araya gelinerek ve farklı çözüm önerileri varsa konuşularak yapılmalıdır. Bunu bugün burada gerçekleştiğini görmek beni mutlu etmiştir. Kısaca çözümsüz gibi görünen en büyük problemler bile işbirliği ve gönül birliği ile çözülür. Bu toplantının faydalı hizmetlere vesile olacağına inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle kurultayın Akkuş ilçesine hayırlı olmasını diliyorum.” dedi

Akkuş İlçe Kaymakamı Murat SARI’nın konuşması;

“Bu toplantının ortak paydası Akkuşa hizmet etmektedir. Akkuş için mutlaka yapılması gereken pek çok hizmet vardır. Köydes ve Beldes projeleri ile ilçenin acil çözüm bekleyen sorunları çözüm aşamasına girmiştir.

Akkuş İlçemiz eğitimde bir sıçrama yapmıştır. 2008 OKS’ de 4. olmuştur. Bu gelişme sevindirici olmakla beraber yeterli değildir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Akkuşluların, Akkuşa yapılması gereken hizmetlerde maddi ve manevi külfetleri paylaşması gerekir. Sizlerden, halkımızdan çalışmalarımıza destek bekliyoruz. Bu kurultayın ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi

Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL’in konuşması;

Genel olarak geçen 4 yılın değerlendirmesini yaptı. Özellikle ulaşım alanındaki gelişmelerden bahsetti. Karadeniz bölgesini iç Anadolu ya bağlayacak olan Ünye-Akkuş-Niksar bağlantı yolunun ihalesinin yapıldığını söyledi. Akpınar-Seferli-Salman grup yolu stabilize olarak yenilendiğini ifade etti.

Akkuş İlçesini coğrafi alan olarak diğer ilçelerden büyük olması kış şartlarının ağır geçmesi ulaşımda aksamalara sebep olmaktadır. dedi

“Türkiye’nin en büyük YİBO’dan birisi Akkuş ilçemizdedir. Ordunun ilçe devlet hastanelerinin en büyüklerinden bir tanesi ilçemizdedir. Yine ilçemizin su sorunu çözülmüştür. Yeni bir gelişme olarak sanayi sitesi kuruldu. Eğitim ve kültür alanında öğretmenevi yenilendi. Akkuş kültürevi açıldı. Akkuşa yeni bir sauna açıldı. Akkuşlu öğrencilerin eğitimdeki başarılarını takviye etmek için dershane temeli atıldı. Kız öğrencilere pansiyon yapıldı.

Kadastro geçtikten sonra özel sektör tarafından yatırım olarak yapılabilecek olan pek çok projelerimiz var. Yine Akkuşlular istihdam konusunda devlet memurluğunu tercih ettikleri için belirli işlerde çalıştırmaya elaman bulamıyoruz. Ayrıca Akkuşlu olup yetişmiş liyakatli devlet memurlarının idareci olarak etkili makamlara getirilmemesi garipsenecek bir durum olduğunu söyledi. Akkuşun yetiştirdiği Mühendislerin, Bilgisayar Mühendisleri ve birçok yetişmiş kişi belli yerlere atanamazken, diğer bir çok okul mezunları daha üst görevlere atanmışlardır.

Bu güne kadar yaptığımız çalışmalarda altyapı çalışmaları tamamlandı. Bundan sonra hedef İstihdam-Yatırım ve Turizm yatırımları.

Kurtboğaz ve Koçcuvaz köylerine, Teklifimiz: Akkuş Belediye sınırlarına dâhil olsunlar, ulaşım sorunları çözülecektir.

İl genel meclisi üyeleri yerelde bizim milletvekillerimizdir. Bazı kurumlar 10 personel ile yapılacak işleri 25 personel işe alarak bir kargaşaya meydan vermektedir. Hepimiz sorumlu davranmak zorundayız. Sorun üreten değil sorun çözen olmalıyız.” dedi

Akkuş İnternet Sitesi (www.akkusilcesi.com) Yapımcılarından

İhsan ÇAM’ın konuşması;

“Kurultaya katılan herkese gösterdikleri bu ilgi ve hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Akkuşlular birlik ve beraberlik içinde olduğu müddetçe başaramayacak ve çözemeyecekleri hiç bir problemleri yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle kurultayımız tüm akkuş halkına hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi

Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KOCAKOÇ’un konuşması;

“İnsanların yetiştirilmesi ancak eğitimle mümkündür. Eğitimcilerin hata yapma lüksü yoktur. Çünkü eğitimcilerin hatasını telafi edecek başka bir müessese yoktur. İnsanların hangi mevki ve makamda olursa olsun başarısızlıklarının en büyük sebeplerinden birisi eğitimcilerdir. Bunun için eğitimci üzerine düşen bu ağır sorumluluğun bilincinde olmalıdır.

Kısaca Akkuşta eğitim ve öğretim; 47 tane okul, 5270 öğrenci, 290 öğretmen vardır. Öğretmen açığımız var ancak bu açığı ücretli öğretmenlerle kapatabiliyoruz. 3000 Akkuşlu öğrenci şartlı nakit transferi (ŞNT) yardımı almaktadır. Yatılı okullarımızda 950 öğrenci öğrenim görmektedir. İlçemizde 3 adet YİBO, 4 Lise vardır. 656 öğrenci taşımalı sistemden faydalanmaktadır. Bu öğrenciler 6 adet taşıma merkezine taşınmaktadır. İlçemiz kış şartları ağır geçtiğinden taşımalı sistemde zaman zaman aksamalar olmaktadır.

İlçemizdeki tüm okullarda bilgisayar ve internet vardır. 2007-2008 öğretim yılında Akkuş ilçemiz 19 ilçe arasından OKS ‘de 4. olmuştur. Öğrencilerimiz çeşitli spor braşlarında önemli başarılar elde etmişlerdir. Salman beldemize 450 yataklı öğrenci pansiyonu yapılması planlanmaktadır. Her şeye rağmen şartlar ne kadar zorlarsa zorlasın hizmetler aksatılmadan yapılmaktadır.

Başarılı öğrencileri ödüllendirirsek motivasyon grafiği artacaktır. Bu bağlamda özel sektörün öğrencilerimizi ödüllendirmesi konusunda gönüllü hareket etmesi gerekmektedir. Öğrencilerimizin başarısının artırılmasında 1 çeyrek altın bile büyük bir heyecan yaratmaktadır. Öğrencilerimizin acilen burs ihtiyaçları vardır. Site yönetimi ve siz değerli katılımcıların bu konuda öğrencilerimize yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dekan Yardımcısı

Doç. Doktor Ali Rıza GÜL’ün konuşması;

“Akkuşluların sorunlarının konuşulduğu bir kurultayda gurbetten gelen akkuşlulardan çok Akkuşta ikamet eden halk ve esnafın katılması beklenirdi. Bunun sağlamak için halka önceden sorunlar sorulup tespit edilerek bu kurultaylarda çözüm önerileri getirilebilirdi.

Akkuşta dini hizmetler açısından herhangi bir sorun olmadığını söyleyebiliriz. Bazı sorunların aşılması için sorumluluk sahibi insanların yetiştirilmesi gerekir. Bunu başarırsak meselelerimize daha kolay çözümler bulabiliriz. Bunun için Akkuş ilçemize çok amaçlı lise açılmalı. Özellikle meslek liselerine büyük ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Vasıflı elemanlar ancak eğitimli insanlardan çıkar.” dedi

Fırat Üniversitesi Öğretim Görevlilerinden

Yar. Doç. Dr. Tuncay SEVİNDİK ‘in Konuşması:

“Eğitimde bazı sorunların aşılması için AB projelerinden faydalanılması gerekir. AB projeleri ile İlköğretim ve Liselerimizde başarıyı artırabiliriz. Bu projelerden faydalanmak isteyen Akkuşlu öğrenciler hazırladıkları projelerini bana gönderirlerse yardımcı olurum. Böylece ilçemiz öğrencileri bu proje sayesinde aktif hale getirilmiş olur. Ayrıca mevcut personeli rantabl kullanmak için daire amirleri aktif rol oynasınlar. Küçük başlangıçlar büyük işlere gebe olabilir.

Belediyeleri ilgilendiren Merkezi İhale birimini tanıttı. Kadınlarımızı ve engellilerimizi hayatın içine katmaya yönelik projeler uygulanmalı. Kazan kaybet politikası uygulanmamalı

Lise ve İlköğretim öğrencilerine yönelik olarak COMENIUS projesinden faydalanmak Akkuşlu öğrenciler için bir şans olabilir. Ayrıca meslek liseleri için LDV projelerine yönelik proje teklifleri yapılabilir. Üretim yapan esnafa yönelik projeler hazırlanıp ticari projeler hazırlanıp sunulabilir.

TÜBİTAK projeleri ile üretime yönelen kişilere ar-ge projeleri hazırlanmalı. Yatırımlar uluslararası arenaya açılmalı. ( www.va.gov.tr)

Belediyeler Yatırımcıları Bekliyorsalar İnternet Sitelerini hem Türkçe hem de İngilizce düzenlemeli ” Dedi Tuncay SEVİNDİK’in konuşmasının tam metni çok yakında yayınlanacaktır.

Belde Belediyeleri Başkanları adına

Akpınar Belediye Başkanı Fikri ÇAMOĞLU’nun Konuşması:

“Bu Kurultayın yapılış şekli doğru değil. Kurultayları icracı kurumlar yapar. Kurultaylarda tartışılan sorunların ne kadarı yapılıp ne kadarı yapılmadığını takip etmek için bir tertip komitesi kurulmalıdır.

Atalarımızın mirası bu topraklar elimizden alınıyor. Daha sonra ise bizlere para ile satılacakmış. Kadastro çalışmaları böyle mi oluyor?

Ulaşım; Ordu ili milli gelirden pay almada 54. sırada yer almaktadır. Akkuş ilçemizde Ordu ilçeleri arasında 19 ilçenin içinde 19. sırada yer almaktadır.

Eğitim; Eğitimde en büyük sorun öğretmen açığıdır. Öğretmen atamalarında ilçemize öğretmen atanması için siyasilerin ve etkili kişilerin yardımcı olması gerekir.

Sağlık; Sağlıktaki gelişmelere rağmen personel azlığından ve araç-gereç yokluğundan Akkuş halkı yeterli sağlık hizmeti alamamaktadır. Bu yüzden Akkuşlu hastalar, başka sağlık kuruluşlarına sevk edilmektedir.

İl Genel Meclisi Üyeleri adına Mehmet DUMAN’ın Konuşması:

“Akkuş ilçesine içerde ve dışarıda, hiç bir Akkuşluyu ayırmaksızın hizmet etme çabası içindeyiz.

Ulaşım alanında dönemimizde 8 adet köprü ve 48 adet menfez yapıldı. Kargı – Çökek köprüsü, Çukur Köy Cingilli köprüleri bizim dönemimizde yapılan köprülerden bir kaçıdır. Türkiye’nin en büyük YİBO’larından birisi merkeze bizim dönemimizde hizmete açıldı.

Akkuşa hizmetleri yaparken hiç bir ayrım yapmadık. Yapılacak hizmetlerin acili yet ve öncelik sırasına göre yapılmasına özen gösterdik.” Mehmet DUMAN’nın konuşmasının tam metnini çok yakında yayınlayacağız.

Akkuş İlçesi Ziraat Odası Başkanı Ahmet KAYA’nın Konuşması:

Ziraat odasının tarım ve ziraatla ilgili faaliyetlerini kısaca anlattı. “Akkuş’ta üretilen patates ve fasulyenin paketlenmesi ile ilgili olarak yeni çalışmalar yapıyoruz. Üretici fındığını pazara indirmede zorlanıyor. TMO ile ortak çalışma yapılarak bu sorun giderilmeli. İlçemizde son zamanlarda küçükbaş hayvan yetiştiriciliği gelişiyor.” Dedi. Ahmet KAYA’nın konuşmasının tam metnini çok yakında yayınlayacağız.

Akkuş Muhtarlar Dernek Başkanı İsa ÇAM’ın Konuşması:

“Yol ve ulaşım sorunları yüzünden bazı köylerin ilçeden ayrılmak istemektedirler. Damyeri -Tuzak yolu acilen bakım istiyor. Telefonu olmayan Yolbaşı köyüne telefon bağlanmalı. Damyeri köyüne 8 yıllık İÖO’u açılmalı. Bazı köylerde 8 yıllık İÖO’ u olmadığı için göç yaşanmaktadır.

Akkuş’tan yetişen önemli şahsiyetlerin bürokraside etkili mevkilere gelmesi Akkuş’un sorunlarının çözümünde büyük fayda sağlayacaktır. Bu tür sorunların aşılması için milletvekilleri yardımcı olmalıdır.” dedi

Bu konuşma üzerine Divan üyelerinden Ayhan KARTLI söz alarak; " Bir sorunun çözümü için bir ilçeden başka bir ilçeye iltihak etmek sorunu çözmez. Bilakis en sondan katılan yerleşim yeri yeni katıldığı ilçede yine en sonda olacaktır." dedi

İstanbul-Akkuşlular SYD derneği Başkanı İsmail Hakkı MIHÇI’nın Konuşması:

Kurultaya Akkuş’tan katılım yetersiz kaldı. Halk ve Akkuş Esnafı Kurultayda yok. Bu durum da kurultaya katılanları üzmektedir. Bizce Akkuş’un en acil sorunları birlikteliğin sağlanmasıdır. Yol, eğitim, istihdam çözülmeyecek sorunlar değildir. İlçe ve Beldelerdeki Siyasi Parti İlçe teşkilatları seçim zamanı açılıyor. Diğer zamanlar devamlı kapısı kapalı, İlçede siyaset böyle yapılıyor. Dernekler bir araya gelemiyor. Derneklerin birleşip vakıf ya da Dernekler birliği şeklinde oluşturulmasında yarar vardır. Gerek ilçemizde gerekse beldelerdeki özellikle gıda- lokanta ve diğer ürün satışı yapan işletmeler başta olmak üzere sık sık denetlenmeli, bozuk malın tüketiciye ulaşmadan kontrolü sağlanmalı, Belediyeler bu bağlamda gereken titizlikleri göstermeli. Benim Akkuşlu her şeyin en güzeline layıktır” dedi

Avukat Muammer SAKALLI’nın Konuşması:

“Yıllar önce İstanbul’da Akkuşlular bir araya gelmişlerdi. Verimli geçen bir toplantı yapmıştık. Dolayısı ile bu kurultaya 4. Akkuşlular kurultayı demek doğru olur. Akkuşlu Esnaflar ve Akkuş İlçe ve köylerinde, beldelerinde yaşayanların burada olmadığına göre hizmet talepleri yok demek ki. Köydes ile Beldes birbiri ile buluşmalı, Siyaset amaç değil, araçtır. Biz daha iki belediye başkanını bir araya getiremiyoruz. Akkuşlu siyasiler hizmet için birlikte hareket etmeli, Bu kurultayda hizmet takip komitesi seçilmeli ve bu komite ileriye dönük çalışmalar yapmalı.

Seferli İnternet Sitesi ( www.seferli.com ) Yapımcısı

Erdal KORKMAZ’ın Konuşması:

“Çok şükür Okul ihtiyacımız karşılandı. Ama Sorunlar bitmedi Seferli’de, Seferli şu anda dere suyu içiyor. Acilen su sorunu çözülmeli, Akkuş Seferli arası ulaşım 3 saat sürüyor, yollar o kadar bozuk ki, inanın yolda giyecek elbise başka, burada giyecek elbise başka olmak üzere iki takım elbise ile buraya geliyoruz. Şimdi de burada üzerimi değiştirdim. Devamlı göç veriyor Seferli, Bu hali ile seferli en çok göç veren Belde oldu. Sayın Kaymakamımıza ve buradakilere sesleniyorum. Lütfen Seferli’ye sahip çıkın. Seferli de Akkuş’a bağlı, İlçemizi bir bütün olarak görelim ve hep beraber kalkındırılalım.” dedi

Zonguldak – Akkuşlular SYD derneği Başkanı

Bayram KÖSEKAHYA’nın Konuşması:

“Akkuş’un ulaşım sorunlarını KÖYDES projesi ile çözemeyiz. Çünkü Belde Belediyeleri ile bağlantı yolları içinde. BELDES projelerinin aynı zamanda yapılması gereği vardır. Bu sorun ancak atanmış ve seçilmişlerin birlikte hareket etmesi ile çözüme kavuşur.” dedi

Zeynep Kamil Sağlık Meslek Lisesi Öğretmeni

Mustafa İsmail EFİLOĞLU’nun Konuşması:

“Kurultayda veya başka ortamlarda konuşmalarımızda birbirimize tahammül edebilmeliyiz. Farklı fikirlere saygı gösterilmedikçe doğruyu bulmak zor olacaktır. En iyi fikir benim fikrim, benim söylediklerim mutlak doğrudur dersek fitneye ve ayrılığa düşeriz. Bu durumda bizi başarısız kılar.

Sağlık hizmetlerinde son yıllarda yaşanan büyük iyileşmelere rağmen Akkuş halkı sağlık hizmetlerinden yeterince faydalanamamaktadır. Akkuş’un sorunlarının çözümünde esas olan atanmış siyasetçiler değil, özgür iradeleri ile seçilmiş siyasetçilere ihtiyaç vardır. Önümüzdeki yerel seçimler bunun için önemli bir fırsat olabilir. Hep birlikte bunun sonucunu göreceğiz. Sanki Akkuş Ünye yada diğer ilçelere bağlı da Ünye ve diğer ilçelerden artan hizmetler Akkuş’a geliyor. ” dedi

Divan Üyelerinden kaymakam Selami AYDIN

Kurultayın kısa bir değerlendirmesini yaptı

Akkuş gibi ilçelerde hizmet vermek zor şartları da beraber aşmak demektir.

Hizmet ederken sorunların tümünün çözümü için idarecileri suçlu ilan etmek doğru değildir

Bu ilçenin sorunları ilçede yaşayan herkesin ortak meselesidir.” dedi

Divan üyelerinden Kaymakam Ayhan KARTLI

kısa bir değerlendirme yaptı.

İlçeye hizmetlerin gelmesi konusunda bir takip komitesi kurulmalı. Sorunların çözüm aşamasında iletişimi sağlayacak en iyi organizasyonu www.akkusilcesi.com sağlayabilir.

Kurultay geleneksel hale getirilmeli. Gelecek yıl kurultayın verimli geçmesi için bir Tertip Komitesi kurulmalı. Bu komite ilçede ikamet eden eğitimcilerden olursa daha verimli olacağı kanaatindeyim.

DİVAN ÜYELERİ

SELAMİ AYDIN AYHAN KARTLI YILMAZ CÜREBAL MEHMET ALİ KURU

Kaymakam Kaymakam Mühendis Eğitimci

 

Not: Kurultay ile ilgili 125 Adet Fotoğraf Çok Yakında Yayınlanacaktır.

KURULTAY SONUÇ BİLDİRGESİ ÇOK YAKINDA YAYINLANACAKTIR.

 

 

 

Related Articles

6 YORUMLAR

 1. Ben Akkuş Kurultayını bir zat izleyen kişiyim.kurultay için hazırlamış olduğunuz haberlerde sayın Akpınar Belediye Başkanının konuşmalarını keserek soyut bir şekilde haber yapılmasına çok üzüldüm. Çünkü kurultayda halkın gerçek sesini istek ve arzularına tercuman olan kişinin konuşmaları amacı dışına çıkarılarak yazılmıştır.Sadece yapılan haberlerde AKP yanlısı olanların konuşmaları noktası vürgülüne kadar tamamen yazılmış olup,siteniz bu yanlı davranışlarını kınıyorum.Site yönetiminiz Akpınara kadar gelerek Belediyemizi ziyaret ettmisiniz o zaman sizin yanlı davranacağınız hiç aklımıza gelmemişti.siz site yönetimi olaraktan AKP nin bayrağını taşımaya devam edin.GERÇEKLERİ HALKIN GÖZÜNDEN VE KULAĞINDAN SAKLAYAMASSINIZ .Saygılarımla

  SİTE YÖNETİMİ: Sayın Başkanım Fikri ÇAMOĞLU, ilginize çok teşekkür ederiz. Kurultayda da bizi yanlız bıarkmadığınız için ayrıca teşekkür ederiz. Kurultay sonuç bildirgesini, kurultayda oluşturulan divan üyeleri yazmışlardır. Dolayısı ile bize suçlamanıza bir anlam veremedik. Diğer kişilerin konuşmaları virgülüne kadar yayınlandı derken, konuşma yapan kişiler, konuşmalarını yazılı olarak bize verdiği için, sonradan siteden haber yaparak yayınladık. Bu konuda da kasıt yok. Sizlerde konuşmanızı yazılı olarak bize gönderin sizin kini de haber yaparak yayınlayalım. Bizde ayrım yok başkanım. Yazınızdaki son cümleler ise inanın yakışmamış. Biz ayrım yapsaydık. sizin de dediğiniz gibi Akpınar’a gelmezdik. İnanın bu sefer bizi çok üzdünüz. Sizin Orman köyleri ile ilgili yazınız haber yapılacak, Akpınar daki çalışmalarınız haber yapılacak, Camii konusundaki bilgiler haber yapılacak, Akpınar’ın genişlemesi konusu haber yapılacak, Bizim taşıdığımız bayrak parti bayrağı değildir. Bizim taşıdığımız bayrak hizmet bayrağıdır. Sizin gibi büyüklarimizin bizleri bu şekilde ağır ve hak etmediğimiz cümleler ile suçlamanız inanın zorumuza gidiyor. Kurultaya katılımınız ile ilgili resimlerin hepsini yayınladık. Ayrım olsa idi, o resimleri yayınlamazdık. Ayrım olsa idi farklı kişilere söz hakkı verilmezdi. Siz söz istediniz ve size söz verildi. Çıktınız görüşlerinizi söylediniz. Halen ve tüm bunlara rağmen suçlamaya bir mana veremedik. Neyse canınız sağ olsun. Büyükler azarlarda, severde, ama gene bazı büyükler ki şimdiye kadar bir çoklarında olduğu gibi yeri ve zamanı gelince bizi kırdıkları ve yanlış anladıkları için özür de dilerler. ve bir çokları dilemiştir. Akpınar’da seviyoruz. Belediye Başkanına da saygı duyuyoruz. Babacanlığını her daim görmek istediğimizi belirtmek istiyoruz.

 2. Bu kurultaya katımayı çok istedim.Nasip olmadı.Buna rağmen kurultayı tertip edenlere teşekkür ediyorum.Çünkü bu siteden değerli katılımcıların yorumlarını okudum ve çok mutlu oldum.Kimse yapılan bu güzel etkinliği hafife almasın büyük hizmetler hep böyle başlar.Ben kurultayı düzenleyen katılan ve yorum yapan herkese teşekkür ediyorum.Ramazan TINKIR Emekli Ziraat Mühendisi

 3. KURULTAY KELİMESİ İLE FESTİVAL KELİMELERİNİN AYRI AYRI İCRA EDİLDİĞİNİ AKKUŞTA OLANLAR SANIRIM ANLADILAR. ANCAK NİYETLER NE HİKMETSE FAZLZ SAMİMİ OLMADIĞINDANMIDIR BİLİNMEZ, BİR TAKIM KARDEŞLERİMİZ KURULTAY KELİMESİNE TAKİLIP KALDILAR. SEVGİLİ AKKUŞLU HEMŞERİLERİM ! ADI NE OLURSA OLUR BU KADAR ÇOKMU ÖNEMLİ ? ÖNEMLİ, OLAN AKKUŞ VE AKKUŞLUNUN PROBLRMLRİNİN TARTIŞILDIĞI BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİMİ ? GERÇEKLEŞMEDİMİ ? ARTIK NETİCEYE BAKSAK DAHA İYİ OLMAZMI ?MESELE AKKUŞ VE AKKUŞLUNUN SORUNU İSE, GERİSİ TEFERRUAT DEĞİLMİ ? AYRICA MAZERET OLMUŞ OLABİLİR KATILIM AZ OLMUŞ OLABİLİR, ÖNEMLİ OLAN SAMİMİYETLE AKKUŞUN PROBLEMLERİNİN AKKUŞTA MASAYA YATIRILMIŞ OLMASI BİLE BÜYÜK BİR GELİŞME DEĞİLMİDİR. BU NU GERÇEKLEŞTİREN İNSANLARINDA ELBETTE EKSİKLERİ OLMUŞ OLABİLİR,ANCAK BEN İNANIYORUMKİ, HEPSİDE SAMİMİ BİÇİMDE TÜM İLGİLİLER ELLERİNDEN GELENİ YAPTILAR, BEN HASSETEN TÜM İLÇE DEKİ KAMU KURUM VE KURULUŞLARININ İDArecilerinin, sayın kaymakamımın, ve sayın belediye başkanımın vede diğerlerinin hiçbirini,n samimiyetlerinden şüphem olmadı.HATTA ZİRAAT ODASI BAŞKANIMIZ SAYIN AHMET KAYA BEYİN ARACIYLA BİZZAT KENDİ VE PERSONELİYLE DUYARLILIĞINI SERGİLEMESİ, OLDUKÇA KAYDA DEĞER SAMİMİYET SINAIDIR.İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ YILLAR DAHADA İYİ OLACAĞINA İNANCIM TAMDIR. HERKESİ SAYGIYLA SEŞLAMLIYOR, İSMİNE NE DERSENİZ DEYİN ARTIK SONUCA endekslenelim diyorum

 4. Sayın Tahsin beyin görüşüne katılmıyorum çünkü Kurultay ve Festival birbirlerinden farklı şeyler kurultay söylendiği gibi siyasi ve idari yapının bir araya gelerek akedemisyenlerin görüşlerinin alındığı ve halkında katılımıyla ilçemizin kalkındırılması için fikir telakkisinde bulunulan ciddi bir ortamdır…
  Ve bence festival işin eğlence kısmıdır.Senede bir bir araya gelip güzel ilçemiz için neler yapabiliriz diye hep beraber düşünsek çokmu,hep şikayet ediyoruz bu yol nasıl yol,böyle köprümü olur vs..
  Sorunları dile getirirken çözüm için de uğraşsak keşke.
  İşte kurultaylar Sorunları dile getireceğimiz mercii ve ortamlarda getirmek içindir,çözümler için uğraşmak demektir…çünkü orda muhataplarınız vardır..kaymakamı belediye başkanı milletvekili oradadır.
  Bence sorunlar kurultaylarda konuşulur,çözüm önerileri elele vererek geliştirilir ve sonrasında festivalde eğlenilir..
  Saygılarımla
  AİS Genel Sekreteri
  S.Rabia ÇAM

 5. saygı değer hemşerilerim 3.akkuş kurultayına katıldım.gerçektende kurultaya gittiğime değdi akkuşun yetiştirdiği kişilerle tanışma fırsatı buldum.organize çok güzeldi her şey dört dörtlüktü, ardından festival olması her şeye bedeldi 3 günün nasıl geçtiğini bilemedim.artık öğrendimki akkuş kabuğundan çıkmış.hedefinin bir yerlere ulaştıracağı çapasında.başarılı bir belediye başkanımız var.onunla gurur duyuyoruz.çalışmalarının devamını bekliyoruz.saygılarımla .akkuş internet sitesi meyvalı köyü muhabiri DURSUN TAVŞANCI……

 6. Kurultay sözcüğünden daha çok festival kavramını kullanmanın daha doğru olduğu kanaatini taşıyorum Çünkü kurultay kelimesinin içinde yer alan kurul sözcüğü daha çok devleti yani siyasi ve idari yapıyı çağrıştırıyor!
  Ben bu festivale gönül veren, emek veren herkesi can-ı gönülden kutluyorum. Bu vesile ile hemşehrilik duygusu gelişmekle beraber yöre insanı biribirini daha yakından tanıma ve daha çok kaynaşma imkanı buluyor. Öte yandan ise Akkuş’a milli olsun uluslararası ortamda olsun tanınma imkanı sunuyor! Ben işlerimin yoğunluğu sebebiyle bu festivale gelemedim ancak önümüzdeki senelerde Akkuş’ta bulunabilmek için çırpınacağım! Umarım bu festival geleneksel hale dönüşerek her yıl kendiliğinden ve halkın da ilgisiyle gerçekleşir. Saygılarımla..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar