24 Nisan 2024 Çar

22.152 çiftçimizin, 22,6 milyon ytl’ yi borçları silinmiştir.

Ak Parti Ordu Milletvekili Ayhan YILMAZ, "Tarımsal Destekler" kapsamında Ordu’ da tarımı kalkındırmak ve geliştirmek amacıyla yapılmış olan desteklemeler ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Ak Parti Ordu Milletvekili Ayhan YILMAZ, "Tarımsal Destekler" kapsamında Ordu’ da tarımı kalkındırmak ve geliştirmek amacıyla yapılmış olan desteklemeler ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

     Yılmaz açıklamasında;

    Türk tarımını kalkındırmadan Türkiye’ yi kalkındıramayız sözünden yola çıkarak Acil Önlemler kapsamında Ordu ilimizdeki çiftçilerimize Tarımsal Destek olarak vermiş olduğumuz hizmetler, hükümetlerimiz döneminde çok yüksek seviyelere ulaşmıştır. Bunlardan bazılarını belirtecek olursak;

* Ordu’ da Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden aldıkları kredileri ödeyemeyen 22.152 çiftçimizin, 22,6 milyon ytl’ yi bulan borçları silinmiştir. 

* Cumhuriyet Tarihinde bir ilk gerçekleşti. Ordu’ da çiftçilerimize, Hükümetimiz döneminde 17,8 milyon ytl mazot desteği sağlandı.

* Kimyevi gübre desteği doğrudan çiftçimize verildi, gübre fiyatlarındaki artıştan üreticimizin olumsuz etkilenmesi önlendi. Ordu çiftçisine, 2005 – 2007 yıllarında toplam 6.2 milyon ytl gübre desteği sağlandı.

* Ordu’ da 1999 – 2002 döneminde 4 adet kooperatif projesine 1,6 milyon ytl kredi desteği sağlanmış iken, 2003 – 2007 döneminde 15 adet kooperatif projesine 8.8 milyon ytl destek sağlandı. Ordu’ da kooperatiflere verilen kredi desteği 5.5 kat arttı. Bu projelerde 1.011 kişiye istihdam sağlandı, diyen Yılmaz, açıklamasını "Hükümetimiz her zaman çiftçisinin, üreticisinin yanında olan bir hükümet olmuştur, olmaya da devam edecektir" diyerek sözlerini bitirdi.

Ordu Milletvekili Ayhan YILMAZ

Related Articles

1 Yorum

  1. sayın milletvekilimiz verdiniz para çok görünüyor ama verilen sayısına balkarsanız gökyüzünde yıldız kadar. Siz hiç gördünüzmü yıldız ışında yol alan insan. Diyer bir konu tarım kredi borçlarını sildik diyorsun hiç düşündünüzmü ödeyenleri.Zirat bankası borclarınıda af yaptınız.Sayın vekilimiz siz böyle yaptıkca dürüst vatandaşlar ezilecek, borcunu ödemeyenler madalya alacak.(gercekten ödeyemeyene saygımız var) Kusura bakmayın vekilim tarıma sadaka deyil kalıcı düzenli gercek çifçi düştüğü yerden kaldıracak köklü bir cözüm yapın tek başınıza meçlistesiniz sizin yüzünüzden bu memlekette aysun kayanın diline düşüyoruz. siz bu köylüyü süni tohumlama desteğine muhtaç ettinizki, bu memlekete iğlik yapmak istiyorsanız borcunu ödeyene madalya takın ödemeyene deyil. unuttum bağ-kur affını unutmayın.saygılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar