17 Haziran 2024 Pts

2007 YILI AKKUŞ FESTİVAL AĞASI MEHMET DUMAN

Festival Ağasının, bir sene boyunca çalışmaları izlenecek
2007festival42.jpg
2007 YILI AKKUŞ FESTİVAL AĞASI MEHMET DUMAN 

5. Akkuş Argan Yaylası ve Gürgen Festivali kapsamında yapılan festival ağalığına 4 kişi talip oldu. Ak Parti Ordu il Encümeni Mehmet Duman, Ak Parti Akkuş İlçe Başkanı İzzet Kaşıkçıoğlu, İstanbul’da iş adamı olarak festivale katılan Erol Savaş ve Ordu Besi sığır yetiştiriciliği birlik başkanı Resul Demir.

5 bin ytl den açılan ağalık yarışması 26 bin ytl ye Ak Parti Ordu İl Encümeni Mehmet Duman’a kaldı.

Akkuş festivali ve güreşleri ağası Mehmet Duman’a, ağalık hayırlı olsun. Daha donra ise Yeni seçilen Ağa ile birlikte yarışmaya katılan diğer adaylar ve Belediye Başkanı Lütfi EFİL olmak üzere hep birlikte şeref turu attılar.


Sitemiz yönetimince çok yakinen izlenen ağalık çekişmesinde konuşulanlar

genel olarak:
 
2007festival121.jpg

Mehmet Duman: CHP Ordu Milletvekili adayı Cemil Görmüş’ten festival ağalığı için maddi destek aldığını, son söz olarak da fiyat artırmada bin ytl de akkuş belediye başkanından alarak 26 bin ytlye tamamlayacağını söyledi.

İzzet Kaşıkçıoğlu: Ağalık pazarlığının ortalarına doğru seçimlerin ağalığını kazandıklarını belirterek festival ağalığını bir başka kişinin almasını uygun olacağını ayrıca Chp den de kendilerine maddi destek gelmeyeceği için yarışmadan çekileceğini belirtti.

Erol savaş: mikrofonu alarak ilk konuşmayı yaptı. Erol Bey de siyasilerin arasında yarışamayacağını öne sürerek seçimlerde olduğu gibi gene ağalığın Ak Partili siyasilere yakışacağını belirterek çekildi.

Resul Demir: arkadaşların çabuk pes ettiğini, akkuş festival ağalığının 15 bin ytl gibi az bir rakamla sonuçlanmasının Akkuşlara yakışmayacağının fiyatın daha da yüksek olması gerektiğinin isteyerek pazarlığın devam etmesini istedi. İlerleyen zamanlarda ise ağalığın Mehmet Duman’a daha çok yakışacağını ifade ederek yarışmadan çekildi.


2007festival133.jpg2007festival134.jpg

Related Articles

10 YORUMLAR

 1. ben akkuşu cok seviyorum şu an hatay iskenderunda vatani görevimi yapmaktayim ancak her carşı iznimde mutlaka giriyorum sitenize akkuştan kilometrelerce uzakta olsakta güzel ilçemin güzelliklerini bize ilettikleri icin cok teşekkür ederim saygılarımla

 2. 2007 Yılı Akkuş Festival Ağası Mehmet Bey’ i canı gönülden tebrik ediyorum. Akkuşa büyük bir hizmet olduğu inancında olmakla beraber aklıma bir şey takıldı. Bu ve bundan önceki ağalıklarda ağalığı kazananlar gerçekten bu paraları ödüyorlarmı. yoksa güzel bir reklammı bu iş. Yanlış anlamayın tabi ki sizlere bu organizasyonları yapanları yapanlara inancım var. Ağalıkları kazananlarında bu miktarları ödeyeceğini de biliyorum ama ben yinede tereddütlerin giderilmesi için bu paraların ağalardan alındığına dair belgelerin hangi tarihlerde alındıklarının varsa ve yetkililercede bir sakıncası yoksa sitede yayınlanmasını çok isterim.Birde bol bol reklamı yapılan iş adamlarımızın bu reklamlarının yatırımlarını araştırdım. Gerçekten büyük yatırımlar yapmışlar güzel AKKUŞ’ umuza görünce inanamadım.Yaptıkları bu büyük yatırımlardan dolayı hepsini tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum.İsimlerini tüm aAKKUŞ’ lunun dilinde olmasının reklamlardan değilde yaptıkları yatırımlardan olduğunu şimdi daha iyi anladım. Yaptıkları yatırımlar sayesinde AKKUŞ’ tan göçün durduğu bizzat yaptığım gözlemlerde gördüm.Yapılan büyük yatırımlar fabrikalar ve bu ağalıklarda verdikleri paralardan dolayı hepsini kutluyor yatırımlarının devamı temenni ediyorum.Gerçekler inşallah gözlemlediğim gibidir. Saygılar Sunuyorum

 3. 2007 Yılı Akkuş Festival Ağası Mehmet Bey’ i canı gönülden tebrik ediyorum. Akkuşa büyük bir hizmet olduğu inancında olmakla beraber aklıma bir şey takıldı. Bu ve bundan önceki ağalıklarda ağalığı kazananlar gerçekten bu paraları ödüyorlarmı. yoksa güzel bir reklammı bu iş. Yanlış anlamayın tabi ki sizlere bu organizasyonları yapanları yapanlara inancım var. Ağalıkları kazananlarında bu miktarları ödeyeceğini de biliyorum ama ben yinede tereddütlerin giderilmesi için bu paraların ağalardan alındığına dair belgelerin hangi tarihlerde alındıklarının varsa ve yetkililercede bir sakıncası yoksa sitede yayınlanmasını çok isterim.Birde bol bol reklamı yapılan iş adamlarımızın bu reklamlarının yatırımlarını araştırdım. Gerçekten büyük yatırımlar yapmışlar güzel AKKUŞ’ umuza görünce inanamadım.Yaptıkları bu büyük yatırımlardan dolayı hepsini tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum.İsimlerini tüm aAKKUŞ’ lunun dilinde olmasının reklamlardan değilde yaptıkları yatırımlardan olduğunu şimdi daha iyi anladım. Yaptıkları yatırımlar sayesinde AKKUŞ’ tan göçün durduğu bizzat yaptığım gözlemlerde gördüm.Yapılan büyük yatırımlar fabrikalar ve bu ağalıklarda verdikleri paralardan dolayı hepsini kutluyor yatırımlarının devamı temenni ediyorum.Gerçekler inşallah gözlemlediğim gibidir. Saygılar Sunuyorum

 4. Ben bir akkuşlu olarak hep sitenize giriyorum ve çok güzel şeyler var yengemin kızı ban bir şey söyle miyorama ben onu internetten takip ediyorum.ama siteniz biraz daha gelişmesi için biraz daha fazla bilen olmalı ve bir istegim daha var ben bu sitelerinizde resim görüyorum çogaltırmısınız.Akkuşluları sevi yorum ve ölene kadar akkuşlu yum.ewet bu arada sizin adyonuz varmı akkuş üzerine.

 5. Bu ağalık meselesini oldum olalı pek tutmadım. Yaptığım mini araştırmalara göre bu ağalık seçiminde bana biraz siyasi istikbal ve reklam kokusu varmış gibi geliyor. Zaten toplumumuzda ağalık denince cömertlik anlaşılıyordu. Ancak son zamanlarda bununda suyunu çıkarttılar. Yanlış analşılmasın ama Mehmet bey biraz gaza gelmiş gibi geliyor. Daha yapılacak bir sürü işler var.
  Örneğin festival gibi büyük oganizasyonların yapılmasında gereken ekonomik imkanları sağlamak için yörenin ileri gelenleri, iş alemi ve gurbettedki iş adamlarımız bir bir fon oluşturup ileçenin tanıtımı için kullanılsa fenamı olur.
  Sdaece festivaller yörenin tanıtımı için yeterli değildir. Bunun yanı sıra bilimsel toplantılar, konferanslar ve sempozyumlar düzenlenebilir. Bazı önemli gün ve geceler de kutlama programları düzenlenir. Bunların ekonomik alt yapısı da yeterli mali güce sahip olan Akkuşlu hemşehrilerimin oluşturacağı fondan karşılanır. Böylece imece usülü ile bu işler halledilmiş olur. Ağalık meselesi de bir kişiye ekonomik külfet getirmemiş olur. Bahsi geçen 26 bin YTL Mehmet DUMAN için az bir para değil. Eğer bunu gerçekten festival yönetimine ödeyecekse bir şey diyemem. Ancak herhangi bir ödeme yapılmazsa işte o zaman haklı olmaktan pek mutlu olmam.
  Bütün Akkuşlu hemşehrilerimde benim gibi düşündüğünü hissetmem pek zor değil.
  İşte böyle sevgili Akkuşlu hemşehrilerim.
  İyi ve yararlı olan her faaliyette yanınızda olacağımın bilinmesini ancak boş ve malayani şeylele beyhüde vakit geçirmeninde bir anlamı olamdığını ifade etmek isterim. Saygılarımla
  Mehmet Ali KURU
  Eğitimci – Yazar ÇORUM

 6. aKKUŞ İLÇEMİZİN YENİ AGASINI TEBRİK EDER AKKUŞ İÇİN HAYIRLI OLMASI DİLEĞİYLE
  İNANIN Kİ RAKAMDAN ÇOK İLÇEDE YAPILAN BİR FESTAİVALDE AKKUŞ A SAHİP ÇIKILMASININ BU KADAR GÜZEL VE DEĞERLİ BİR YANİ OLAMAZ

 7. Sitenizdeki haberleri Ordu Vizyon Gazetsinde yayınlamak istiyorum. Eğer kabul ediyorsanız, lütfen bildirin. Veya sitenize attığınız haberleri direk benim e-posta adresime atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar