21 Haziran 2024 Cum

2 Sene Önce Yapılan Cingili Köprüsü Betonları Dağılmaya Başladı. Demirler Açığa Çıktı ve Çürümeye Başladı

Çukurköy Muhtarı Konuyu Kaymakamlığa veya Özel İdareye bildirdi mi bilmiyoruz ama, 10 sene önce bu köprünün yapılması için durmadan çaba harcadıysak bu sefer de tamir edilmesi için ve sorumlu yayıncılık ilkesinden hareketle konunun muataplarına köprünün durumunu arz ediyoruz.

ÇUKURKÖY CİNGİLİ KÖPRÜSÜNÜN

2009 YILI AĞUSTOS AYINDAKİ SON DURUMU

KÖPRÜNÜN ÜST KISMINDA

GEREK YERDEKİ BETON GEREK İSE KENARLARDAKİ BETONLAR

DAĞILMAYA VE DEMİRLER AÇIĞA ÇIKMAYA BAŞLADI.

HATTA AÇIĞA ÇIKAN DEMİRLERİN PASLANMAYA BAŞLADIĞI

ÇOK YAKINDA DA ÇÜREYEREK DAĞILACAĞI AŞİKARDIR

köyümüz Muhtarı Mehmet SEVİNDİK konuyu Kaymakamlığa veya özel idareye bildirdi mi bilmiyoruz. Ancak biz site yönetimi olarak nasıl ki bu köprünün yapılması için çaba göstermişsek ve Allaha şükürler olsun köprümüz yapılmışsa, gerek sorumlu yayıncılık ilkesinden hareketle gerek ise site olarak yapılan işleri ve yaptığımız haberleri sürekli takip etmemiz düşüncesi ile konuları takip ediyoruz. Aksayan yönleri her zaman olduğu gibi bundan sonra da yazmaya ve ilgililere duyurmaya devam edeceğiz. Yapılan hizmetler için teşekkür etmeyi ve görevlerini yapmayanları da halkımıza şikayet etmeye devam edeceğiz.

Analiz: Site Yönetimi olarak yıllardır dile getirdik. Ordu ili merkezden beri ve Akkuş ilçesinin iklimini tam olarak bilmeyenlerin, Akkuş ilçeside yapılacak hizmetlerin zamanlamasını ne kadar tahlil ettiklerini bilmek lazım. Akkuş ilçesinde yol ve köprü hizmetleri en geç Eylül ayına kadar bitirilmelidir. eylülden sonra yapılan hizmetlerde yol ve köprü konularında ileride telafisi zor olan aksaklıklar meydana gelebilir. Yatırımlar belki de boşuna gidebilir.

Bu bağlamda da Cingili Köprüsü yapımına Ağustos ayında başlandı Aralık, Ocak aylarına kadar çalışma devam etti. Yani köprü yapılırken kar da yağdı, dolu da yağdı. Buzlanmada oldu. Birde buna tam olarak bilemiyoruz ama işçilik ve malzeme hataları da eklendiyse sonuç ortaya bir yada iki sene sonra çıkıyor. Resimlerde görüldüğü gibi

Gerek Akkuş kaymakamlığı gerek ise Ordu Özel İdare Cingili köprüsünün bu küçük sorunun elbette çözeceklerdir. bunda bir şüphemiz yok. Ancak analizlerimizde dikkate alınırsa ve Gerek Köydes gerek ise Özel İdare çalışmaları en geç Eylül ayına kadar tamamlanırsa daha sağlıklı bir sonuça gidileceğinden hiç şüphemiz yoktur. Adı geçen idarelerde Akkuş’a hizmet gelmesi için uğraşırken biz Akkuş İnternet Sitesi olarak da bu İdareler ile aynı saftayız. Bizde Akkuş ilçesine en iyi hizmetlerin gelmesi tarafıyız.

 

Bu vesile ile de gerçekten çok elzem ihtiyaç olan Çukurköy Cingili Köprüsünün yapılmasında zerre kadar emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz. Allah Razı Olsun diyoruz. Dua Ediyoruz. Vatandaşlarımız can tehlikesi olmadan köprüden geçmenin sevinçini yaşıyorlar. Var olsun devletimiz milletimiz demekten de kendilerini alamıyorlar. Site yönetimi olarak da bizlerinde sık sık kullandığı bu köprü hizmete açılınca sevincimizi anlatmamız mümkün olmamıştır. Halen de bu muhteşem köprüye bakınca emeği geçenlere dua etmeyi ve devletimizin milletimizin var olması için daima dua etmeyi de ihmal etmiyoruz.

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar