20 Mayıs 2024 Pts

19 İlçeye Açık Hava Sineması Kurulacak

nisan12008[1]

 

19 ilçeye açık hava sineması kurulacak

 

Ordu’da hiç sinema görmeyen köylülere ve çocuklara sinema olanağı sağlayacak olan ‘Sinema Günleri’ projesinin onaylanırken, proje kapsamında 19 ilçeye bağlı 38 mahallede açık hava sinemaları kurulacak.

 

Ordu Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün hazırladığı ’Sinema Günleri’ projesi Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylandı.  Proje kapsamında hiç sinema görmemiş, köylüler ve çocuklar için Müdürlük tarafından 19 ilçeye bağlı 38 mahallede açık hava sineması kurulması kararlaştırıldı. Sinema Günleri projesi 1 Mayıs’tan itibaren hayata geçecek, Haziran ayı sonuna kadar devam edecek.

 

Ordu Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, düzenlenen sinemalarda Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı filmlerin gösterileceğini söyledi.

 

Toparlak, “Proje ile 19 ilçemizin 38 mahallesinde sinema görmemiş köy çocuklarına ilköğretim öğrencilerine ve köylü vatandaşlarımıza açık hava sineması kurarak onların sinemayı görmesini, sinema kültürümüzü öğretmeyi sağlayacağız. Sinemada, bakanlığın tescilli filmleri olan Al Yazmalım, Babam ve Oğlum gibi bakanlık tescilli filmleri, köyde açık hava ortamında, köylülere akşamları aileleri ile birlikte sinema keyfi yaşatacağız. Projemizin galasını 1 Mayıs’ta Perşembe ilçemizde bulunan Yason Burnu’nda, ’Al Yazmalım’ film ile yapmak istiyoruz” dedi.

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar