6 Aralık 2022 Sal

19 İLÇEDE UYGULANACAK PROJEDE: BÜYÜKŞEHİR, ORDU’NUN YETENEKLERİNİ ARIYOR

19 İLÇEDE UYGULANACAK PROJEDE:

BÜYÜKŞEHİR, ORDU’NUN YETENEKLERİNİ ARIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kentte spora ilgi duyan ve kendisinin yetenekli olduğunu düşünen sporcuları arıyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, kentte yeni spor dallarının geliştirmesi ve profesyonel sporcularının yetiştirilmesi için iki yıldan bu yana özverili bir çalışma sergiliyor. Başkan Güler’in Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde bulunan sporculara verdiği desteklerin yanı sıra Ordu’da hayata geçirdiği Kano ve Yelken Spor Kulübünde uluslararası müsabakalarda yarışacak sporcular yetiştiriliyor. Son olarak Ordu’da üst düzey sporcu yetiştirmek ve çocukların profesyonel spora yönelmesini sağlanması için “Ordu Yeteneklerini Arıyor” Projesi başlatıldı.

7-16 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR TESTE TABİ TUTULACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi 19 ilçede uygulanmayı planladığı projenin ilk ayağı olarak Ulubey ilçesini seçti. Ulubey ilçesinde bulunan 7-16 yaş aralığında bulunan çocukların katılım sağlayabileceği proje de esneklik, dikey sıçrama, pençe kuvveti, 20 metre sürat koşuları gibi genel taramadan geçirilecek adaylar, daha sonrasında istedikleri futbol, voleybol, basketbol ve atletizm branşlarında teste tabi tutulacak. Testlerde başarılı olan çocukları ilgilendikleri branşa göre takip edilecek ve daha sonra değerlendirmeye alınacaklar.

İLKİ 6 NİSAN’DA ULUBEY’DE YAPILACAK

19 ilçede uygulanması planlanan projenin ilki 6 Nisan 2021 Salı günü 13.00-17.00 saatleri arasında Ulubey ilçesi Ulubey Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. Başvuru için adayların katılım esnasında TC. Kimlik kartı ve 1 adet vesikalık fotoğrafı yanlarında bulundurması yeterli olacak.

Proje ile ilgili bilgi almak isteyenler 0452 666 52 23/27-Dahili: 26322/26320 No’lu telefondan ulaşım sağlayabilecekler.

Ordu Yeteneklerini Arıyor Projesi’ne katılım sağlayacak çocuklara test aşamasında giyebilecekleri şort ve tişört de verilecek.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar