2 Aralık 2023 Cts

17 Ağustos Marmara Depreminde Rahmetli Olanların Mezarını Ziyaret Ettik. Akkuş’un hangi köyünde yapıldı mezar ziyareti

 Tüm Aile Fertlerini Kaybetti. Hayata Yenilmedi

Trafik Kazası ve Depremde Rahmetli Olan 6 Kişilik Ailenin Mezarları

 

17 Ağustos Marmara Depreminde

Rahmetli Olanların Mezarını Ziyaret Ettik.

 

 Yürekleri Sızlatan Bir Ailenin

Önce Trafik Kazasında Çocuklarını kaybetmesi

Daha sonra ise, 17. Ağustos Marmara depreminde

Anne, Baba ve Yeni doğan bebekte rahmetli oldu.

6 Can 2 sene içinde Rahmetli olmuştu.

Yüce Mevlanın Bir Rahmeti Olarak

Hem Kazadan, hemde depremden kurtulan ailenin

Tek Ferdi kalmıştı. Ailenin Büyük Oğlu

Kasım KEMENT

Kasım çok üzüldü. Belki çok çileler çekti. Ama yılmadı. Hayat ile mücadele etti. Şimdi evlendi mutlu bir yuvası var. İlerleyen günlerde kendisine bir teklifimiz olacak, belki üzüntülerini hatırlatacağız ama, Örnek bir yaşam mücadelesi verdiği için, gelecek nesillere örnek bir sağ duyu sergilediği için, Kasım'ın düşünceleri çok önemli, bu duygularını ve hayata tutunmak için yaptıkları yüzzbinlerce kişiye örnek olacak. Kendisi kabul ederse sitemizde bu görüşmeyi yayınlayacağız.

Saygıdeğer Akkuş İnternet Sitesi Takipçileri, biz haberlerimizi içimizden geldiği gibi yaptığımızı sizler biliyorsunuz. Site yönetiminin yaşam biçimine dahi biliyorsunuz. Bu nedenle bu haberi olduğu gibi geliştiği gibi sizlerle paylaşacağız.

Yukarıda bahse konu olan ve Hakkın Rahmetine kavuşan aile fertlerinden Hacı kement Kemikkeriş köyünden olup, Çukurköy Cingili Mahallesinden Tahir ÇAM'ın kızı Yeter ile evlenmiş ve bu aile meydana gelmiştir. Benim yengem yani Ağbeyimin hanımı da Tahir ÇAM'ın kızıdır. Dolayısı ile depremde rahmetli olan aile, yengemin kızkardeşi, eniştesi ve yiğenlerdir. Zaten Tahir ÇAM'da bizlerin akrabası olduğu için aynı zamanda bizim de ailece ölenler akrabamızdırlar. Yengem her sene köye gidince kardeşinin, eniştesinin ve yiğenlerinin mezarını ziyaret etmek ister. Ama bu bazı seneler kalıyor. Yaya çok uzak, araçta her zaman bulunmuyor yada denk gelmiyor. Daha önceki senede gidememiştik. Yengemin de gene bu sene içinde ümidi yoktu. İzin süremizde kısa olunca işlerde çoktu. konu hiç açılmadı.

Allah'ın hikmeti konu aklıma geldi. (Sitemiz Yapımcılarından İhsan ÇAM) Gece karar verdim. Yengeme ki bizlerde hakkı çoktur. Allah kendisinden razı olsun. Yemgeme supriz yapayım dedim. Sabah kalkar kalkmaz kahvaltıdan sonra her işi bırakıyoruz. Kemikkerişine mezar ziyaretine gidiyoruz dedim. Yengem ikaz etti dalga geçme diye oda böyle bir şeyi beklemiyordu. Gideceğimiz kesinlik kazanınca, yengemin sevinçini görmeliydiniz. Tahir Amca ve hanımı İncir yengeye de herhalde sizi götürmüşlerdir. Mezar ziyaretine dedim. Onlarda kimsenin götürmediğini ve çok gitmek istediklerini söyleyince onları da alarak bizde ailece kemikkeriş köyü mezarlığında kendimizi bulduk. Allah kabul etsin. Kabir başında dualarımızı ettik. Kur'an-ı kerim okuduk. Mezarlığı tabiri cazi ise şenlendirdik. Çünkü ihtiyarı, genci ve çocuklar olarak mezarlığa girince çok güzel bir toblo oldu. Herhalde Mezarlıkta yatanlarda bu kalabalığı görünce sevinmişlerdir. Allah bu mezarlıkta yatanların günahları varsa af etsin. Günahları yoksa dereceleri yükseklere çıkarsın. Marmara Depreminde Rahmetli olan Akkuşlu ve Ülkemin tüm insanlarına Allah Rahmet Eylesin. Geride kalanlara sabırlar versin.

Oralara gitmişken elbette kemikkeriş ve çamlıca köyünün o muteşem manzaralarını resimledik. Çok yakında yayında olacak. Bu duyguları yaşamak ile  Ankara'dan köye gitme ziyareti başka bir anlam kazandı. Bu ziyareti gerçekleştirdiğim için çok mutlu oldum. Aslında görevimizi yaptık. Bu ziyraretten sonra ise şahsıma ve aile fertlerine yapılan dualar neticesinde inşallah kazasız belasız Akkuş'tan Ankara'ya döndük. Keşke hep böyle dualara alabilsek.

 

Kemikkeriş Köyü Mezarlığının Görüntüsü

Kemikkeriş Köyü Mezarlığının Görüntüsü 

Kemikkeriş Köyü Mezarlığının Görüntüsü

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar