5 Aralık 2023 Sal

15 Gün İçinde Salman Yoluna Asfalt Dökülmez İse Bir Kaç Milyarlık Masraf Boşa Gidecek

Ne Olur, Onca Masraf, Onca Dökülen Çakıl Boşuna Gitmesin

 

15 Gün İçinde

Salman Yoluna Asfalt Dökülmez İse

Bir Kaç Milyarlık Masraf Boşa Gidecek

Akkuş Köylere Hizmet Götürme Birliği, üzerine düşen görevi tamamladı ve Akkuş Salman Yoluna asfalt altı çakıl serme işini tamamladı. Şu anda tüm çalışmalar tamamlanmış olup, Asfalt Serme İş Makinası Beklenmektedir. Asfalt Serme işini de Ordu Özel İdare yapacak olup, aldığımız duyumlara göre havalar düzelince çalışmaların başlayacağı belirtilmiş.

Defalarca yazdık. Manşet haber yaptık. Akkuş ilçesinde yaz 3 ay ancak olur. Sayın Özel İdare Yetkilileri, Sayın Akkuş Kaymakamı, Sayın Akkuş Köylere Hizmet Götürme Birliği İdarecileri diye ama ne yazık, ihaleler geç yapıldı. Ve Eylül ayının 15'nde çakıl serme işi ancak bitti. Şimdi ise havalar yağışlı yüzünü göstermeye başladı.

Peki istenilse daha erken ihaleler yapılabilirmiydi?

Peki istenilse Ordu Özel İdare konuya müdale edip, destek vererek işlerin hızlanmasını sağlayabilir miydi?

Sonuç olarak, son 15 gün yada 20 gün bizlere durumun ne olacağını gösterecek. Havalar iyi gider yağış olmaz ise, kar yağmaz ise, Ordu Özel İdare yetkilileri asfalt serme iş makinalarını Akkuş'ta hazır bekletip, havalar iyi olunca hemen çalışmaya başlar ise bu sene Salman yolu asfalt ile tanışır.

Havalar iyi gitmez ise, Ordu Özel İdare asfalt serme makinalarını Akkuş'a geç gönderir ise, yada Asfalt serme makinları başka yerde çalışıyor iş bitince gönderirim derse ve bu arada yağışlar başlar ise, Ordu Özel İdare, Sahilde bir iki ay daha çalışma imkanı olur. Akkuş ilçesinde ise en fazla 15 gün çalışma zamanı olur. Bu nedenle asfalt serme makinaları başka yerde çalışıyor. Ama Akkuş ilçesini de zorda bırakmaylım. Gerekirse başka yerden makina bulalım. Dahada gerekirse dışardan makina kiralayalım da Salman yolunu bu sene bitirelim düşüncesinde olmaz ve demez ise, Akkuşlu Siyasiler, Salman Belediye Başkanı başta olmak üzere, Akpınar ve Seferli belediye başkanları ile muhtarlar vede il genel meclis üyeleri konuyu sık takip etmez ise,

işte o zaman Akkuş-Salman yolu asfalt serme işi seneye kalır.

Yolun seneye kalması işini düşünmek bile istemiyoruz. Akkuş çok üzülür. Salman, Akpınar, Seferli beldeleri çok üzülür . Ormancık, Kemikkerişi, Çamlıca köyleri çok üzülür. Gurbettekiler çok üzülür. Verilen sözler tutulmadı diye halk kırılır. İhaleler geç yapıldı diye halk kırılır. Siyasilere, Belediye Başkanlarına ve İl Genel MEclis Üyelerine halk çok kırılır.

Birde bu üzülmeler ve kırılmalara ek olarak, bir kaç milyarlık çakıl serme işi ise boşuna gider. Yağan yağmur ve kar suları yolda serili durumdaki asfalt altı çakılı alıp götürür. Bir kaç milyarlık masraf heba olur. Ülke ekonomisine yazık olur. 

Tüm bu açıklamalardan sonra, lütfen bu sene bir şekilde Salman yolunun asfalt işini bitirin. Bu çalışma bitmez ise üzüntü ve masraf çok olacağı gibi, bu çalışmanın bitmesi halinde Akkuş ilçesinde bayram havası ve coşkusu kat kat artacak, sadece Akkuş'ta yaşayanlar sevinmeyecek. Gurbetteki Akkuşlular da sevinecek. İnanın Akkuş'un havası değişecek. Bu güzellikleri, bu mutlulukları lütfen Akkuşludan esirgemeyin.

Akkuş İnternet Sitesi olarak, Bizler 2 konuya inandık ve bu iki konunun bu sene olacağına yürekten inanıyoruz.

1. Akkuş Meslek Yüksekokulu bu sene 2010 yılı ek yerleştirmede açılacak ve öğrenci kabul edecek.

2. Akkuş- Salman Yolu 15 gün ile 30 gün içinde asfaltlanacak

Bizler bu işlerin bu sene tamamlanacağına inanıyoruz. Ya sizler.

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar