20 Temmuz 2024 Cts

12 Senedir Dile Getirdiğimiz konuları, Şimdi Dile Getirenlerde Oluyor.

Haykırışlarımızın haklılığı her zaman olduğu gibi 12 senedir de doğru yönde olduğumuzu göstermiştir.

Bunlar Tırı Vırı, Daha Acil Yerler Var

Ordu Bürokrasisi acaba işgal ettikleri o koltukları hak ediyormu?

Müdürler adeta dalga geçiyor. Ordu Milli Eğitim Müdürü basına düşen haberler neticesinde bir beldemize gidiyor ve okulun bahçesinde incelemelerde bulunuyor. Burada okulun yerini bağışlayan insanları sorgulayıp daha iyi bir yer neden bağışlanmadı diyor.
 
Kilitli parkenin uzun vadede bölge iklim şartlarına uygun olmadığından bahsediyor. Sayın müdür inşaat konusunda uzman ya; ondan olsa gerek. Okulun durumundan daha öncelikli ve acil işlerin olduğunu söylüyor. Müdür bey okulun duvarlarındaki bant izlerine takmış. Elleriyle onları temizliyor. Sayın müdür okula ne verdin ne bekliyorsun?Sayın müdür denetmenlik yapmaya mı gittin o bölgeye.Sayın ilçe müdürü de milli eğitim müdürü gelecek ya hemen okulu haberdar ediyor.Okulun çamuru hemen temizlettiriliyor.Niye temizliyorsunuz sayın hocam bırakın görsünler her zaman ki halini.Milli eğitimin daha yüksek satandratlara ulaştırılması tek gayesi olması gereken müdür oraya buraya hava cıva.Yerler senin havanı müdür bey.Sen milletvekili atlatırsın.Sen herkesi atlatırsın ama beni atlatamazsın müdür bey.Seni gördükçe mezun olduğum okuldan utanır oldum müdür bey.Zaman Frene basma zamanı değil,zaman çalışma zamanı müdür bey.Fikriyatında çalışma yok sa  o koltuğu terket müdür bey.Vebalden kurtulamazsın müdür bey.
 
Kızılelma halkı o okul gibi 10 tane daha okul yaptıracak ekonomik güce sahip. Ama artık vatandaş devletin de çorbada tuzu olsun istiyor. Ama sizler sanki kendi cebinizden para çıkacakmış gibi bu millete eziyet ediyorsunuz. Çayıralan beldesine geçelim deniyor. Diyor ki o da ne. Çayıralan ne diyor. Eee müdür efendi Ordu merkezde oturarak Çayıralan'dan, Kızılelma'dan, Köklük'den haberiniz olamaz tabi.
 
Evet acil yerler var. Biz de kabul ediyoruz. O okulu Kızılelma halkı yaptırmış. Parke taşı versen 50 bin tl tutar. Yerel idare de o parke taşını o okulun bahçesine döşer. Vatandaşta emeği ile katkı sağlar. Biz de deriz ki ; Devlet- vatandaş – Yerel idare iş birliği içerisinde bir problem daha ortadan kalktı. Hep beraber tatlı bir şekilde işin bir ucundan tutarak problemi halletmiş bir şekilde meyve yeriz.
 
Ama problemin kenarından tutmak nerde. Hemen frene basıyor bizim müdürler. Çünkü en kolayı bu. Kardeşim beceremiyorsan devletin koltuğunu işgal etme.
 
Sayın müdürü Ordu ilinde ihtiyaç duyulan okulların yapılması için sürgüne mi göndermek gerekiyor anlamıyorum.
 
Ne hikmetse Ünye, Akkuş, İkizce, Çaybaşı ilçeleri söz konusu olduğunda hemen frene basıyorlar. Malum Köklük İlköğretim Okulu ortada. Çocuklar orada 3 farklı yerde ders görüyorlar. Camdan cenaze gömülmesini izleyerek ders görüyorlar müdür bey.
 
Hadi Kızılelma'daki durum acil değil. Bu da mı acil değil. Sayın müdürün çocuğunu alalım bi köklükte cenaze gömülürken o sınıfta ders gördürelim.
 
O zaman hiç kıymaz devletin parasına en kralından bir okul yaptırır hemen.
 
Bu havzada iş yapabilmek için insanlarımız ve siyasilerimiz devletin her türlü kanallarını kullanıyorlar.Ama ordu bürokrasisinin işi gücü frene basmak.
 
Stad yapılıyor uefa standartlarına uygun olmaması için her türlü fırıldak ordu il spor müdürlüğü tarafından çevriliyor.
 
Okul yapmaya çalışıyorsun ordu bürokratlarından gizlice halledebilirsen hallet.
 
Arkadaşlar ordu bir il.19 ilçesi var.Bir sürü beldesi var.Ama Ordu bu içindeki mozaiklerin hepsiyle bir il.Bunu artık kabul edin.Bazı hizmetleri alabilmek için sizleri atlatarak mı iş yapmak gerekiyor.Bu ülkenin başbakanı bakanları milletvekilleri vatanımızın her karesine hizmet götürmeye çalışırken sizlerin buna ayak uyduramamanız bizleri doğrusu çileden çıkarıyor.Ayak uyduramayan bürokratlarımız lütfen işgal ettiğiniz koltukları bırakın.Ordunun daha çok okula ihtiyacı var.Daha çok dersliğe ihtiyacı var.İhtiyacı olan köy ve beldeler varken sağda solda kaynakların çarçur edilmesine tahammülümüz yok.
 
Çözüm üretemiyorsanız lütfen o koltukları işgal etmeyin.
 
Çorbada tuzunuz yoksa lütfen çorba da yemeyin
 

 Haberordu: M.Kemal YENİ

 

 

 
Site Yönetimi: 12 Senedir dile getirdiğimiz ve boğazımız yırtılana kadar bağırarak, haykırarak anlatmaya çalıştığımız konulara daha yeni yeni katılanlar olduğunu okuyoruz. Biz bu işi 12 senedir yapıyoruz. Akkuş İnternet Sitesi Takipçileri hep beraber hafızamızı yoklayalım. Peki bizler neler diyorduk. Hatırlayalım mı?
 
 • Akkuş'un sahibi yok
 • Hizmetler Akkuş'a ya gelmiyor yada çok geç geliyor
 • Akkuş'ta Öğrenci yurdu yandı. Devlet neden yurdu yapmıyor diye sorduk. İlgilenen olmadı. Devlet nerede diye sorduk. Bir çok kişiden fırça yedik.
 • Akkuş'un 5 beldesine Öğrenci pansiyonu neden yapılmıyor diye yıllarca soruyoruz.
 • Ordu'nun diğer ilçelerine onlarca devlet yatırımı yapılıyor. Akkuş'a gelince "artık devlet yatırım yapmıyor" deniyor.
 • Ordu ilinde devlet ödeneklerinin dengeli dağılmadığını hep söylüyoruz
 • Devlet Ödenekleri olarak Akkuş'a köydes, beldes ve Özel İdare ile yetinilirken, Diğer ilçelere özellikle sahildeki ilçelere diğer bir çok devlet kurumundan ödenekler alınarak yatırımlar yapılmaktadır.
 • Köy nüfusu Ordu ilinde an çok Akkuş İlçesinde bulunmasına rağmen, en az hizmet giden ise Akkuş'un köyleridir.
 • Ordu merkezdeki kamu kurumu idarecileri ellerine vicdanlarına koyup, biz gerçekten adaletli olarak devlet imkanlarını ilçelere gönderiyoruz ve yatımlar yapıyoruz derlerse diyecek bir sözümüz yoktur.
 • İsteyen kişi ve isteyen kurum ile Sahildeki ilçeler ve bu ilçelerin hemen arkasındaki ilçeler ile Akkuş ilçesine kıyaslamaya hazırız. İster Asfalt yol konusunda, ister turizm yatırımları konusunda, ister spor yatırımları konusunda, İster devlet kurumlarına atanan bürokrat konusunda
 • Akkuşlular olarak, Ordu'nun diğer bir çok ilçelerinde yapıldığı gibi, Bizlerde, köydes, beldes ve özel idare ödenekleri dışında diğer ödeneklerden de yararlanmak istiyoruz. Karayollarınının ödeneklerinden, Turizm Ödeneklerinden, Gençlik Spor Müdürlüğü ödeneklerinden, Sağlık Ödeneklerinden, Eğitim Ödeneklerinden, Vs daha bunun gibi bir çok ödeneklerden Akkuş hak ettiği hizmeti ve ödenekleri almak istiyor.
 • Ordu'nun belli ilçelerine gelince bu ödenekler kullanılıyor. Akkuş'a gelince kimse kımıldamıyor bile
 • Bizlerin 12 senedir söylediği gibi, Ordu 19 ilçesi ve köyleri ile bir bütündür. Bu gözle bakamayanlar ve göremeyenler lütfen bir kez daha konuyu değerlendirmeye alsınlar. Lütfen hak hukuk konularında, kimsenin hakkını başka bir kimseye ve ilçeye vermesinler.
 • Eğitim Hakkı En doğal bir hakktır. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri de bu hakkın kullanılması için teşkilatlanmışlardır. Dolayısı ile Kızılelma İlköğretim Okulu bahçesini düzenlemek bir sorumluluktur. Bu sorumluluk ise kimde ise, hangi kurumda ise lütfen görevini yapsın. Ordu merkez ve diğer ilçelerde Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü okul bahçesi düzenlemesi yapmış ise Kızılelma'da da yapmak durumunda, bu konunun başka türlü açıklamasını kabul etmiyoruz. Müdürlüğün imkanları yoksa, siyasiler devreye girer ve gerekli ödenek gönderilir. Başbakan uzay çağından söz ediyor. Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü daha bir okulun bahçe düzenleme işini sanki bu okul bahçesine para harcanırsa ülke ekonomisi zorda kalır gözü ile bakması ise düşündürücüdür. Bu öğrencilerin diğer ilçe ve illerde okuyan öğrencilerden farkı ne?
 • Kızılelma Okulunda okuyan öğrencilerin, okul bahçesini düzenleme yapmayarak, öğrencileri sıkıntıya düşürmeye kimsenin hakkı yoktur. Bu öğrencilerin motivasyonunu bozmaya unvanı ne olursa olsun kimsenin hakkı yoktur.
 • İldeki kurumların başında görevli bazı kişiler, Akkuş'a bir hizmet yapınca cebinden mi veriyor. Yada sadaka mı verdiğini düşünüyor. Akkuşluların bir şey bilmediğini sananlara bir kez daha hatırlatalım ki, Akkuşlu her şeyin farkındadır. Ama sabırla yıllarca beklemiştir. Nasıl olsa düzelir diye. Akkuşlunun isteği, ilçe olarak kendisine ayrılan ödenekleri kuruşu kuruşuna istemektir. Hakkı olanı istemektedir.
 • Bizler yinede sormaya devam edeceğiz. Akkuş Devlet Hastanesi Ameliyathanesi ne zaman hizmete açılacak?
 • Akkuş Meslek Yüksekokuluna hangi bölümler ilave olacak ve 2011 yılı ilk yerleştirmede okula öğrenci kabul edilecek mi?
 • Akkuş İlçesindeki Grup Yollarının tamamı 2011 yılında asfaltlanmış olacak mı?
 • Ünye-Akkuş-Niksar Yolunda bölünmüş yol çalışması ne zaman başlayacak. Bu çalışmayı hızlandırmak mümkün değilmi?
 • Akkuş İlçesinde 5 Yıllık okullar ne zaman kapanıp, 8 Yıllık eğitime tam olarak başlanacak?
 • Devam edeceğiz ilçenin sıkıntılarını saymaya.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar