ad

Yazar hakkında

6 Yorumlar

 1. Özcan Akkuş

  “Yol Bu” şiirimi sitenizde paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Onur duydum.
  Selam ve saygılarımla..

  Yanıt
 2. galip karayiğit

  Yol Bu

  Yol bu
  İşe de götürür
  Eve de

  Yol bu
  Gurbete de götürür
  Sılaya da

  Yol bu
  Yara da götürür
  Anaya da

  Yol bu
  Düşmana da götürür
  Dosta da

  Yol bu
  Köşke de götürür
  Gecekonduya da

  Yol bu
  Meyhaneye de götürür
  Camiye de

  Yol bu
  Lasvegas da götürür
  Mekkeye de

  Yol bu
  Yatağa da götürür
  Mezara da

  Yol bu
  Cehenneme de götürür
  Cennete de

  Yol bu
  Sola da götürür
  Sağa da

  Yol bu
  Yolcu ol da götürür
  Durma da.

  .

  Özcan Akkuş(ŞİİRİN YAZARI)

  Bulamazsın.

  Bir kere inkâra düstün mü yavrum,
  Kendini aşmaya YOL bulamazsın.
  Vehimler şüpheler bozar ruhunu,
  Seni kaldıracak el bulamazsın…

  Elbet dünya döner, bizde döneriz,
  Bir müddet parıldar sonra söneriz…
  Yükseklerden enginlere ineriz
  Halinden anlayan dil bulamazsın.

  Ömür akar gider yokluk gölüne
  İnsanoğlu dümüş serap çölüne
  Hayat benzer bir gecelik geline
  Kendin gibi akan sel bulamazsın

  Ektiğin tohumlar bir türlü bitmez
  Müşkülü yenmeye bir ömür yetmez
  Kuş olsan uçsan da yine kâr etmez
  Arasan konacak dal bulamazsın\”BİRGÜN OLURDA ÇIKICAK YOL BULAMAZSIN\”

  Osman Yüksel Serdengeçti(ŞİİRİN YAZARI)

  ya dostlar olmuyo olmuyo şu olumsuz eleştiriden vazgeçelim artık.SAYIN DUMAN KEŞKE BİRAZ DAHA AYDINLATICI BİLGİLER PROJENİN TAM KAPSAMINI AÇIKLASAYDINIZ DAHA ŞIK OLABİİRDİ.ARKADAŞLAR DOSTLAR ANALAR BACILAR ERENLER YİĞİTLER EĞER \”AKKUŞ\” OLMAK İSTİYOSAK BİZE MEDENİYET LAZIM YOLSUZ MEDENİYET YERYÜZÜNDE YOK.SELAM VE DUA İLE GALİP KARAYİĞİT ŞİRİNEVLER MAH.MUHTAR ADAYİ

  Yanıt
 3. Şükrü Sevindik

  Sevgili Adem Duman;
  Yol yapımından, hizmetten rahatsız olan yok.Köstek olmak da kimin hattine..Yol konusunda verdiğin dersin de altına atarım imzamı.Se doĞmadan benim anlattıklarımı bir de senden duymak ziyadesi ile memmun etti beni.ŞÜkrü Yürür Dalga geçti bizimle, hem de bile bile, isteye isteye..Sütten yandı ağzımız da yoğurdu onun için üfledik.Sen daha gençsin ağzın yansın hele…Anlarsın o zaman beni.SEVGİLERİMLE.

  Yanıt
 4. Adem DUMAN

  YENİ YOL GÜZERGAHI

  Dün Ünye Hizmet Televizyonunda ve İnternet Sitelerinden Akparti Genel Sekreteri İdris Naim ŞAHİNin Ünye-Akkuş Dereiçi yolunu gezdiğini ve verilen olumlu, olumsuz tepkileri gördüm.
  Evet. Bu yol eski Bakanlarımızdan sayın Şükrü YÜRÜR zamanında konuşuluyordu. Fakat bir türlü başlayamadı. Yeni yol konuşuluyor birileri bundan rahatsız olmuşa benziyor.
  Yol medeniyettir, kalkınmadır. Türkiyenin gelişen ve kalkınan illerine, ilçelerine ve beldelerine baktığınız zaman yolların kesiştiği, ulaşım sorununun olmadığı yerlerdir. Güzel Akkuşumuza Ünyeden ikinci bir bağlantı yolu yapılsa, acaba Akkuşlu olarak çok mu zarar ederiz? Bu yolda şu anda ciddi bir çalışma yok. Ancak Cevizlidereden başlayıp Yeşilkent, Fatih, Dereköy, Kızılelma ve Çayıralandan Akkuşa bağlanacağı konuşuluyor.
  Konuşulan güzergah dere boyunu takip ettiği için özellikle kış aylarında enaz karla mücadele yapılacak güzergahtır. 2007 yılında Karayolları Samsun Bölge Müdürlüğünden üç tane mühendis geldi ve güzergah üzerinde çalışma yaptılar. Bu çalışmadan Akkuşlu siyasetçilerinde haberi var. Ancak bu yolun yapılacağına inanmadıkları için ilçede konuşmuyorlar.
  Ben bir Kızılelmalı olarak böyle bir yolun yapılması taraftarıyım ve bu yolun Akkuşa kazanımı çok olacağı kanısındayım. Bu hükümet ülkemizde hayal bile edilemeyen hizmetleri yaptı ki bir gün bizim ilçemize Dereiçi yolunuda bağlar. Hizmet edenlere köstek yerine destek olalım. Ünyeliler Ünyeden başladılarsa bizimde Akkuşdan başlamamız gerekir.
  Tüm hemşehrilerime saygılar sunarım

  Adem duman
  Akparti Belde Başkanı

  Yanıt
 5. EROL GÜL

  ne sandınız ya akkuşlu hemşehrilerim.bende bir akkuşlu olarak bizlere atılan bu ……. içime sindiremiyorum. Ünyeliden akkuşluya ………bilmiyormusunuz arkadaş ama nereden bileceksiniz ki bu yalakalık bizim damarlarımıza işlemiş gibi. millet vekili hamaratın …. lütfen bi düşünün ve diğer milletvekillerinin gerçekten akkuş için bişi yapabileceğini düşünüyormusunuz samimi olarak site de böyle bir sekme açın da oylayalım akkuşlular olarak

  Yanıt
 6. Şükrü Sevindik

  Bu dere içi yolu projesi bu sihirli kelime yeni değil. Yirmi yıl Şükrü Yürür\’den dinledik.Dereiçi yolu. Dereiçi yolu…Ha başladı, ha başlayacak…bir de aynı güzargahtan demir yolu geçecekti. Cevizdere boyluboyunca uzanacaktı Ünye Limanı\’nın kucağına.Adananın karpuzu, Mersinin portakalı pat diye düşecekti kucağımıza.Rusyadan, avrupadan gelen mallar Ak denize Ünye Limanı\’ndan ulaşacaktı. Ünye il olmuştu bile…bu umutları yaladık horuzlu şeker misali yıllar yılı.Umduk yolu, verdik oyu…
  Ne Ünye il oldu, ne tren geldi…Biz taşıdık tabutları yine omuzlarda. Şehitlerimizi feda ederken vatana, yalanları ile bu milleti kandıranlara, oyalayanlara lanetler okuduk…Bir çoğunun sonunu da seyrettik. Sakın ha bu dereyolu da, o Yürür\’ün yolu gibi uzayıp uzayıp yapılmak bilmeyen yollardan olmasın. Bu millet bir gün AKP\’ye de lanet okuyor olmasın.Bu dereiçi yolu kısa zamanda biter,bu sefer de Akkuş il olur, devlet kuşu gelir konar başımıza. Olmaz olmaz demeyin. neden olmasın. Kereste fabrikası geri gelir, Arap sermayesi ile oteller, moteller yapılır, Hava alanı neden olmasın. Canım bu da AKP\’nin ANAP\’a farkı. Bel ki ben de vali olurum Akkuş\’a…Be site yorumcusu arkadaşım, sen bari dalga geçme Akkuş ile…\”Yapımı devam eden Ünye-Akkuş Dereiçi Yolu.\” Cümle ne kadar güzel ve çekici.Hemi de renkli.İlk iş olarak şu yolun projesini yayınlayalım sitemizde de sevinelim tüm Akkuşlular. Hayallerin gerçek olması dileğimle…

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ