ad

Yazar hakkında

12 Yorumlar

 1. Hasan

  Merhabalar… Köy Yerlesik alanda ikamet eden, yan parseldeki komsumuz, evimin dibine binalar arasi 3 metrelik hic cekme kuralina uymadan, insaat temelini atmis kanuni olarak ne yapabilirim..

  Yanıt
 2. Hasan

  Adem bey, iyi günler… Köy Yerlesik alanda ikamet eden, yan parseldeki komsumuz, evimin dibine binalar arasi 3 metrelik hic cekme kuralina uymadan, insaat temelini atmis kanuni olarak ne yapabilirim..

  Yanıt
 3. Özkan pekacar

  Merhaba
  Köyde tapulu arazi üzerinde eski ören yeri olarak duran (kapı numarası ,elekektirik sayacı ,var olan)yeri yiktirip temizleme yapıp yeniden temiz bir beton erme ev yaptirmak istiyoruz.izlememiz gereken yol nedir
  Teşekkürler

  Yanıt
 4. Fehmi

  Merhaba
  Köyde amcamla sınır olan arazide Amcam bizim çay bahçesine tam sıfır şekilde ev yaptı bizim arsa tarafına merdiveni tam sıfır olarak yaptı benim kanunen arayı yıktırmam mümkün mü? Birde çay bahçesine yaklaşık 10 metre aşağı doğru beton olduğundan zarar görüyor. Ben kanunen ne yapabilirim. Şimdiden teşekkürler

  Yanıt
 5. Kutaugüney

  Köyde oturduğumuz ev babamın kardeşleriyle müştekil ama ben katın üzerine ev yapmak istiyorum bana özel idare yerleri kople bölünmesi lazım diyor başka bi öneriniz varmı çözüm yolu

  Yanıt
 6. Nazım üzümcü

  Nazim üzumcü benim babadan kalan evimvar koyde ayni arsa icine baska bir yeni ev yaparsam devlete negibi zarari olur bir ev yapimi enaz 150bin tl bu para benim o yoredeki esnafimin cebine girecek insanlara bir suru zorlukla yildirmasinlar yoremize para girsin esnafimizin isi duzelsin insanlari sehre mahkum ederek kime ne kazandiriyorsunuz birakin insanlari vstanina donsun .

  Yanıt
 7. Haso

  Çankırı İli Yapraklı İlçesi Musellim nüfusuna kayıtlı vatandaşım, Köyümüze de 26 Temmuz 2017 yılında yangın afadı oldu, 1.5 yıldır resmi prosedürü aşıp da , özel idare inşaat ruhsatını vermiyor. Afad müdürlüğü ayrı bir sorun, İl özel idare ayrı bir sorun, Parsalizasyonu kendi imkanlarımızla yaptırdık 1.5 yıldan bu güne kadar köyün yollarını açmadı. Yangin afad kanununda yanan evin yerine ev yapılacağı için.zemin etüdü istenmez diyor. Ona rağmen afad müdürlüğü onca zorlukları çıkartıyor, iki müdürlük ayri, ayrı telden çalıyorlar. Bu sorunlar nasil aşılacaktır.

  Yanıt
 8. Adem YILDIZ Kuşçulu köyü muhtarı

  Şikayet üzerine sizin hakkınızda işlem yapmışlardır.

  Sayın zeki bey,suçlu aramak ve birilerini suçlamak çok kolaydır,siz gurbetten geldiniz cebinizde de para var ben istediğim gibi istediğim evi yaparım edasıyla kazma vurursanız öyle olur.

  Kanunlar değişiyor ve biz onları takip etmiyoruz edemiyoruz,eve başlamadan muhtarınıza sorsaydınız sizi illaki uyarırdı.

  Bu ruhsat olayı 3-4 yıldır gündemde, ve şuanda son aşamaya gelindi,muhtarlara yerlişik alan planları imzaya sunuldu,daha sonra ilde encümenden geçtikten sonra kesinleşecek.

  Yerleşik alanların tespiti yapılırken evlerin yoğun olarak yapıldığı okul ve cami etrafları baz alınarak ve şuan mevcut konutların dıştan dışa çevrilerek yapılması ve yaklaşık 400 m civarı baz alınarak hazırlanmıştır,ve en az 10 hene ve kalabalık yerleşik alana 400 m uzaklı baz alındı.

  Yerleşik alan içersine yapılacak evler için yapılacak olan ilk müracaat muhtarlara yapılıyor.

  İlk önce tapunuz kendi adınıza ise işiniz biraz daha kolay,tapuyla birlikte muhtarın yanına giderek ben bu arsa üzerine ev yapmak istiyorum diyerek,köy karar defterine geçirilmesini sağlamak,köy ihtiyar heyeti toplanarak uygunsa eğer karar alır ve fotokobisini size verir,sizde ordu il özel idaresine müracaat yapabilrsiniz,uygunsa diyoruz çünkü yerleşik alan içinde ev yaparken evin yola olan uzaklığı 5m başkasının yerine ise 3m olmalıdır,siz bu şekilde yapmak istemezseiniz köy ihtiyar heyeti size müsade veremez verdiği zaman suça ortak olur.

  Siz tapu ve köy karar defteri fotokopisini alınca zaten il özel idareye müracaat ettikten sonra size orda 10 adet proje var onlardan birini seçmeniz istenecek ve bu proje size ücretsiz olarak verilecek.

  Ve porjeye karar verdikten sonra özel idare ekipleri size ruhsat vermek için köyünüze gelerek sizin ev yapacağınız yerde incelemede bulunarak yerler tespit edilerek,yani yola 5m uzaklıkta ve başkasının yerine 3m uzaklıkta size yer gösterecek o şekilede inşaatınıza başlayabilirsiniz,sadece ordu iline sizin gidiş masrafınız olacak, başka proje olsun ruhsat olsun bir masrafınız yok,bize en son toplantıda söylenen bu.

  Yerleşik alan dışınada ev yapabilirsiniz ama ondada devlet size proje vermiyor proje masrafını kendiniz ödüyorsunuz,ve ev yaptığınız arazi etrafında kullanımınız kısıtlı oluyor.

  Eğer yeriniz hisseliyse yerleşik yeri içerisine ev yapıyorsanız,kardeşleriniz veya hisse sahiplerinden müsade almanız gerekiyor,bunu yerleşik alan içinde oluğu için köy ihtiyar heyeti huzurunda notere gitmeden yapabilirsiniz,yerleşik alan dışında ise bunu noterden almanız gerekiyor,velhasıl köylere ev yapmayı sadaka verir gibi değil kanunlara uygun olarak yapmak gerekiyor…

  Yanıt
 9. zeki erler

  selamlar;

  Yanıt
 10. zeki erler

  sevgili site yönetimi ve kıymetli arkadaşlar;

  hani devlet büyükşehirlerden köyüne dönenler için her türlü imkanı sunacak ve gerekirse vatandaşa yardımcı olacak diyorlar ya sakın inanmayın!

  çünkü bu tür açıklamalar tamamıyla koca bir yalan.bunu ancak ben ve benim gibi köyüne ev yapmaya çalışanlar anlayabilir.köyümüze evimizi yapalım gittiğimizde başımızı sokacak bir evimiz olsun dedik. demez olaydık. il özel idare inşaat yapılırken bir ceza kesti ki sormayın tam 7900 tl. yanlış okumadınız yedibin dokuz yüz tl. gelen cezaya itiraz ettik. şu an yargıda. ve dava nerede görülüyor okuyunca şaşırmayın; ağırceza mahkemesi.sonuç ne olur bilmem ama emin olduğum birşey var. eğer doğulu veya güney doğulu olsaydım bırakın cezayı evimi devlet kendi eliyle yapardı.o bölgelerden bütün arkadaşlarıma makara oluyorum. çünkü onların evini devlet hiç bir masraf ettirmeden yaptı.bu çifte standart nedir.biz devletten ev istemedik arsa istemedik kömür istemedik para istemedik yardım hiç istemedik. biz karadenizliyiz dedik,kendi işimizi kendimiz görürüz dedik.düştüğümüz hale bak.

  günlerdir düşünüyorum ve bir çözüm yolu buldum. bende 4 karı alsam
  ve her birinden 10 çocuk yapsam. ve bütün köylülerimde böyle yapsa
  acaba devlet ozaman bize yine ceza kesermi. yoksa yolumuzu mu açar!
  tc kimlik varken hali hazırda bu kadar bürokrasi var ise, karnını zor doyuran köylüden minari proje isteniyorsa , ne işsizlik biter,ne köye dönüş projesi olur,tam tersine köyden kaçışlar artar,

  şahsen kendim ticaret ile uğraşıyorum.köyümüzede köylümüzede iş imkanları sunarız zamanla çoğalıp ekonomiye katkı sağlarız dedik.
  yok kardeşim soğudum bu işten. ne köye ev yapma şevkim kaldı nede
  köyüme yatırım yapma düşüncesi.

  sağlık ve selametle kalın. ALLAH’a emanet olun..

  gökçebayır köyünden zeki ERLER…

  Yanıt
 11. KERİM KARAMANLI

  DEĞERLİ SİTE YÖNETİMİ ve İL ÖZEL İDARESİ HABER ÇOK GÜZEL İNŞAAT YAPACAK ve YAPANLARIN TABİKİ BAZI PRASODÜRLERE UYMASI GEREKİR EN ÖNEMLİSİ ELEKTİRİK SU TELAFON POSTA ve ADRES BİLGİSİ İÇİN
  AMA ÖZELLİKLE ŞUNU DİKKAT ETMEMİZ DE GEREKİR GURBET TEN DÖNEN VEYA KÖYÜMDE BİR EVİM OLSUN DİYEN EV YAPANLARA YETKİLİ OLAN MUHTAR VE DİĞER YETKİLERİN ÇOK SICAK ve İLGİLİ DAVRANMALARI GEREKİYOR ÇÜNKÜ İNSANLAR BELİRLİ ZAMANDAN SONRA BÜYÜK ŞEHİRDEN BIKIYOR KÖYLERDEKİ İNŞAAT LARIN DEVAM ETMESİ HEM İLÇELERİMİZİN EKONOMİSİ AÇISINDAN EN ÖNEMLİSİ İŞSİZLİĞİ ÖNLÜYOR KÖYLERDE BİRDE İL ÖZEL İDARELERİMİZİN GURBETTEKİ EMEKLİ OLMUŞ ABİLERİMİZE KÖYLERİMİZE TEŞVİK EDECEK ALTAR NATİFLER ÜRET MESİ GEREKİYOR MEMLEKETİN EKONOMİSİ İÇİN İSTANBUL BAĞCILAR ABC KIRTASİYE ve matbaa san, AKKUŞ A,DÜĞENCİLİ KÖYÜN,denim ,Kerim K,

  Yanıt
 12. altun bayram

  Değerli site yönetimi bu bilgi bizleri özellikle gurbetci olup memleketine ev yapmak isteyenleri tam bilgilendiriyor güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık. aynı zamanda sizin yorumlarınıza aynen katılıyor bazı protokollerin azalması gerek, masrafların kısılması gerek 2000-3000 lira harcanacak olması insanları tedirgin eder o paraya insan demirini, çimentosunu, tuğlasını ve kirecini alır yada evini yapacak ustanın parası olur. kontrol güzel protokol çok uğraştırıyor bunların tamamı ilçe merkezinde yapıdenetim büroları kurulup teknoktadan gayet takip edilebilir insanlarda bu kadar evrak bu kadar daire bu kadar memur bu kar gelip gitmelerle uğraşmamış olur. il özel idaresinin kontrolünde ilçe merkezlerine birer denetim bürosu açılmasını sağlaya bilirmiyiz bilmiyorum ama zorluklar insanları köyünden kaçırır. saygılarımla Altun BAYRAM

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ