21.Oca.2021
ad

Yazar hakkında

6 Yorumlar

 1. Tarkan

  Bizim selemen yaylasında sabahtan beklerdik ellerimizde yumurta sepetleri (gıdı derdik biz) Cenüklüler ismi ordan kalmıştı aklımda.birde çok güzel Cenük armudu vardı tadını hala unutmuş değilim çok güzel günlerdi.o yıllarda bizim halkımız cahilliğinden olsa gerek bu insanlara biraz tepeden bakardı.istediği fiata satmak mecburiyeti varmış gibi biraz hakir görürdüler ama yinede zaman sonra dost ahbap olunuverilirdi önyargılar kırılırdı.şimdi kalmadı galiba o temiz yumurta yağ pancar getiren temiz insanlardan.

  Yanıt
 2. isa kayı

  abi tekrar güzel bir yazı yazmışsın.insanlar da iki büyük hastalık vardır.biri ahlaksızlık diğeri cahillik.ceniklilerin çocuğuna diyemem lakin bu gereksiz muhabbeti pek çok kez yapmışlardır.insanların memleket,ırk,fizik güzelliğinin olmadığı din kardeşlerinin yapmaması gereken muhabbettir.

  Yanıt
 3. altun bayram

  değerli hocam ben günümüzde bile hala gündeme getiriyorum köy olarak termeye sınırız kendimde termenin ber beldesinde okudum ozaman orada banada böyle karağuşlu diyorlardı ozamanlar bozulsamda şimdilerde gülüyorum sizde değinmişsiniz merhametin misafir perverliğin ve yardım severliğin olduğu yerdi karağuş şimdi ben sohbetlerimde özellikle onlar cenikliler nehaber diye takılıyorum onların bana karağuşlu demelerinden sonra insanlık bizdeydi hele eski çete dönemlerinde önü kesilip soyulan bizim insanlarımız olurmuş onlara sizin memleketden bir somun geçirip evimize gidemiyormuşuz ALLAH’ ceniklileri diye takılıyorum. tabi günümüzde bunlar tamamen şaka ve espiri olsun diye ama ben karağuşlu olmaktan hiç gocunmuyorum cenikli dediğim biri aradığında direk söyle cenikli diye başlıyorum.

  Yanıt
 4. M.TETİK

  Bahadır hocam eline sağlık.Yazını okurken ilkokul 3.sınıfta yaşadığım bir anı canlandı gözümde….
  Müfettiş geldi okulumuza ve bize bazı sorular sordu. “Köyünüzün üzerinde bulunduğu dağlar hangi dağlardır”? Bu soruyu ben bilememiştim ki sınıfın birincisi sayılırdım, tembel bildiğimiz bir arkadaş bilmişti.Tabi müfettiş gidince öğretmenimden fırçayı yemiştim.

  Yanıt
 5. Altunoğlu

  güzel bir yazı olmuş.Ben daha 29 yaşındayım ama bu Cenük muhabbetini hatırlıyorum hayal meyal çocukluktan. Akkuşluyum tüm Akkuşlullara selam.

  Yanıt
 6. abdullah büte

  çok hoş bir yazı.Okurken keyif aldım teşekkürler emeğinize sağlık
  izmir bergamadan Akkuşa selamlar

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ