Get Adobe Flash player


Sağlık

AKKUŞ İLÇESİ'NDE SAĞLIK

Not: Sayfanın güncellenmesi Akkuş Devlet Hastanesinden ve Sağlık Grup Başkanlığından Sitemize gönderilen Bilgilere Göre Yapılmaktadır.

Akkuş Devlet Hastanesi

BAŞHEKİM

UZMAN DOKTOR : SALİH ÇAĞRI ÇAKIR

(TUTG) -ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI

Akkuş Devlet Hastanesi

Hastane Müdürü

Murat YİĞİT

Hastane Müdürünün Fotoğrafını Hastane İdaresi Sİtemize Gönderince Yayınlanacaktır.

 

2009 Yılına Kadar

Hastane Müdürü Olarak Görev Yapan

İSMET DALGIÇ

AKKUŞ DEVLET HASTANESİ

 

HASTANE TELEFON : 0452 611 20 31

 

 

Hastanemiz Başhekimi ve

 

2009 Yılına Kadar Hastane Müdürlüğü Görevi Yapan İsmet DALGIÇ

 

İLÇEMİZDEKİ TÜM SAĞLIK HABERLERİNİ GÖRELİM

Akkuş devlet hastanesi 1991 yılında hizmete açılmıştır. Hastanemizden başka;

  • Akkuş Sağlık Ocağı,

  • Kabakulak-Esentepe Sağlık Ocağı,

  • Gökçebayır Sağlık Ocağı,

  • Kuzköy Sağlık Ocağı,

  • Salman Sağlık Ocağı

  • Çayıralan Sağlık Ocağı

  • Seferli Sağlık Ocağı

  • Kızılelma Sağlık Ocağı
  • Sağlık Ocaklarında, (Beldelerde ve Köylerde) İnsanlarımızın Sağlık Sorunlarının Çözülmesi için çalışmalarını sürdürmektedirler.

HASTANEMİZİN AMELİYATHANESİNİN YENİDEN YAPIM PROJESİ

AMELİYATHANE PROJESİ HAZIRLANARAK, SAĞLIK BAKANLIĞINA SUNULMUŞ VE KABUL EDİLMİŞTİR. PROJENİN ONAYLANMASI İLE BİRLİKTE HEMEN AMELİYATHANENİN YAPIMINA BAŞLANACAKTIR.

HASTANEMİZE 4x4 YENİ AMBULANS GELDİ

Her türlü arazi şartlarına uygun Ambulans'ın İlçemiz Devlet Hastanesine Verilmesinde Emeği Geçen Herkese Teşekkürlerimizi Sunuyoruz.

 

Hastanemizdeki Diyaliz Merkezinden Görüntüler

 

DOKTOR KADROMUZ

UZMAN DOKTOR : SALİH ÇAĞRI ÇAKIR

(TUTG) -ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI

Devlet Hastanesi Başhekiminin

Akkuş Devlet Hastanesine Katkılarından Ötürü

Gül Ticaret Firması Yönetim Kurulu Başkanı Nihat GÜL'e  Plaket Verirken

Sample Image

Uzman Doktor Yüksel İNCE

Dâhiliye Uzmanı

4 Pratisyen Doktor görev yapmaktadır.

Sağlık Personeli ve İdari Personel

Genel Cerrahi Uzmanımız Ünye Devlet Hastanesinde

geçici görevli olarak çalışmaktadır.

ACİL İHTİYAÇ OLAN BÖLÜM DOKTORLARI

Kadın Doğum Uzmanı

Genel Cerrah uzmanı

Pratisyen Doktor

 

 AKKUŞ DEVLET HASTANESİ

BAŞTAN AŞAĞI YENİLENDİ

ÖZEL HASTANELERDEN DAHA GÜZEL OLDU

 Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

 

Sample Image

Sample Image

Sample Image

  

 

 www.akkusilcesi.com Akkuş İnternet Sitesi

Hastanenin sorunlarını dile getiriyor

AKKUŞ DEVLET HASTANESİ UZMAN DOKTOR BEKLİYOR. HASTANEDE UZMAN DOKTOR BULUNMAZKEN KADROSU AKKUŞ HASTANESİNDE OLUP, ÜNYE HASTANESİNDE GEÇİCİ GÖREV VERİLEN UZMAN DOKTOR BULUNMAKTADIR

36 Köyü 5 Beldesi bulunan ilçede bir devlet hastanesi 6 sağlık ocağı bulunmaktadır. Hastanede acilen Uzman Doktorlara, Sağlık Ocaklarında Doktorlara ve uzman personele ihtiyaç bulunmaktadır. Ayrıca en az 5 tane daha sağlık ocağına ihtiyaç bulunmaktadır.

 

Birçok Alanda olduğu gibi Özellikle Kalp Hastalarına yıllardır tam teşhis koyarak araç temin edilmesini sağlayarak Ünye ve Samsun Devlet Hastanelerine acilen sevkini sağlayarak hastalarımızın hayatını kurtaran özveri ile çalışan Akkuş Devlet Hastanesi tüm Personelini, sağlığına kavuşan tüm hastalar ve Akkuş İnternet Sitesi Yöneticileri olarak tebrik ediyoruz.

 

 

 

İLÇEMİZDEKİ TÜM SAĞLIK HABERLERİNİ GÖRELİM

 AKKUŞ BELEDİYESİ, YAŞLI-KİMSESİZ VE BAKIMA MUHTAÇ

VATANDAŞLARININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK

Yurt içinde veya yurt dışındaki huzurevlerinde kalan Akkuşlu Vatandaşlarımız, çok yakında Akkuş Belediyesi Huzurevi Hizmete açılacak. Şimdiden yerinizi ayırtın. Akkuş Huzurevinde kalacak vatandaşlarımızı 15 günde bir beldelerine ve köylerine götürerek, doğdukları yerleri, bağ, bahçe ve köydeki evlerini görme imkanı sunacak çalışmada inanıyoruz ki olacaktır. Öyleyse Huzurevinde kalan Akkuşlular daha ne bekliyorsunuz, Akkuş Huzurevine gelmek için. Akkuş İnternet Sitesi Yönetimi olarak bizlerin böyle bir hizmetin yapılması isteğinin de olduğumuz da bilinmekte olup, Akkuş Belediyesini gerçekten bu özverili çalışmasından dolayı kutluyoruz.

Akkuş Belediyesi Huzurevi Açıyor Her geçen gün hizmetlerine hizmet ekleyen Akkuş Belediyesi, son olarak yaşlılar için Huzurevi açmak üzere çalışma başlattı. Kendisini bu göreve layık görüp seçen Akkuş halkına hizmeti ibadet saydığını belirten Belediye Başkanı sayın Lütfi EFİL, göreve geldiğinden bugüne geçen 3 sene boyunca aralıksız çalışmalarını sürdürerek, Akkuş’ta bir çok ilke imza atmanın ve hizmete sokmanın yanında, son olarak da Huzurevi açma çalışmaları başlattı. "Görevi devraldığımız günden beri yapmış olduğumuz çalışmalar ortada. Bu çalışmaların süratle devam edeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın” diyen Belediye Başkanı Lütfü Efil, kendilerinin Akkuş halkı için burada olduğunu söyledi.

Başkan EFİL sözlerini şöyle sürdürdü: "Hepimiz bir gün yaşlanacağız. Onun içindir ki, yaşlı ve hizmete muhtaç insanlarımıza daha fazla sahip çıkmamız gerekiyor. Çünkü; onlar bizim rehberimiz, tecrübe kaynağımız, kısacası her şeyimiz. Bu anlayıştan yola çıkarak, çok büyük eksikliğini hissettiğimiz Huzurevi projesini gündemimize aldık. Devlet Hastanemizin hemen yanında bulunan ve Belediyemize ait lojmanlardan bir tanesini Huzurevi için tahsis ettik... Huzurevini 40 yataklı ve gerekli ilave sosyal alan inşaatı ile birlikte yaparak hayata geçirmeyi planlıyoruz." Dedi Haber Akkuş Belediyesi İnternet Sitesi.10.03.2007

2007 YILI BAŞLARINDA İLÇEMİZDE SAĞLIK

 

Ameliyathanenin Son Durumu

Ameliyathane için ayrılan ödenek gelmiş olup, şu anda mevzuata ve günümüz standartları tekniğine uygun projelendirme çalışmalar devam etmektedir. En kısa zamanda ameliyathanenin yapımı gerçekleştirilecektir.

Diyaliz Ünitesinin çok yakında hizmete açılması düşünülmekte olup, bir diyaliz makinesi alınması halinde tam teşekküllü olarak hizmete girecektir.

Hastanemizde 1 çocuk hastalıkları uzmanı1 dâhiliye uzmanı 2 si hastane kadrosunda 1 i geçici görevli toplam 3 pratisyen Doktor görev yapmaktadır. Genel cerrahi uzmanımız Ünye Devlet Hastanesinde geçici görevli olarak çalışmaktadır.

Hastanemizde pratisyen kadın doğum uzmanı ve genel cerrah uzmanı eksiği bulunmaktadır

Merkez sağlık ocağında 4, Salman ve Akpınar Sağlık Ocaklarında ise birer adet Doktor bulunmaktadır. Çayıralan, Kızılelma, Esentepe ve Gökçebayır sağlık ocaklarında Doktor bulunmamaktadır.

2007 YILINDA

BELDE SAĞLIK OCAKLARINA ATANAN DOKTORLARIMIZ

DEMET GÜNDÜZ TABİP ÇAYIRALAN SAĞLIK OCAĞI

ZÜHAL ALBAYRAK TABİP ÇAYIRALAN SAĞLIK OCAĞI

ZEYNEP KARACA TABİP AKPINAR SAĞLIK OCAĞI

SUAT ERDEM TABİP AKPINAR SAĞLIK OCAĞI

SERTAÇ YAKAL TABİP SALMAN SAĞLIK OCAĞI

ABDULKERİM ERTEN TABİP SALMAN SAĞLIK OCAĞI

ALİME KARABULUT TABİP SEFERLİ SAĞLIK OCAĞI

Akkuş Sağlık Ocağı

Gökçebayır Sağlık Ocağı

Kızılelma Sağlık Ocağı

Kabakulak Sağlık Ocağı ve Lojmanları

 

 

Seferli Sağlık Ocağı

 

 

 

 

Salman Sağlık Ocağı

 

 

 

Akkuş İlçe Sağlık Kurulu Başkanı

 

Dr. Mustafa AKDOĞAN (2003 Yılı Akkuş Kurultayı) Konuşması;

 

İlçenin sağlık problemleri ve çözümleri ile ilgili genel bilgiler verdi. İlçede uzman doktor olmadığını bu yüzden çok basit vakaları bile sevk ettiklerini söyledi. Bu durum ilçe sağlık yardımının çevre ilçe ve illere gitmesi demektir.

Sağlık evlerinde ve sağlık ocaklarında ,Ebe,sağlık memurlarının olmadığını söyledi. İlçenin sağlık sorunlarının başında sağlık kuruluşlarından ziyade Sağlık personelinin yokluğu gelmektedir. Binaların varlığı insanlara şifa dağıtmıyor o binalarda insanlara hizmet edecek uzman elemanlar olması gerekir. Eğer isterlerse daha sonra ayrıntılı bir raporu hazırlayıp Kurultaya sunacağını ifade etti.

Yorumlar (4)Add Comment
0
...
yazar ayfer kırık , 04 Ocak, 2009
mustafa abiciğm merahaba ben seni çok yakından tnynlardan oldğm için senin kişiliğin ve mesleğin için diyecek söz bulmyrm ama aynı apartmanda aile gbi yaşardk bana ve bize çok yardmlarn oldu elifin yumurtaları alıp bize kaçması herşey çok güzeldi elifde büyümüştür k.i.b abiciğim kolay gelsn buarada sınavlara hzrlnyrdn neoldu ben ayfer arzu isa aysun ve senin sayende dünyaya gelen kardeşim murt sayglrmızı iletyrz annm ve babamda ayrıca
hatalı kullanımı bildirin
Skoru düşürün
Skoru yükseltin
Oy sayısı: +0
0
selamlar
yazar ismet yılmaz , 24 Kasım, 2008
değerli akkuşlu hemşerilerim ve doktorlar ve hemşireler hepinize saygı ve selamlar ben kuşçulu köyündenim ist da oturmaktayım sizler güzel ilçemize hizmetlerinizi takdir ederken minnettarlığımızıda sunarım akkuş kışın çok soğuk olmasına rağmen akkuşu tercih eden dr hemşire hepinize çok şey borçluyuz bunu dile getirmemek size haksızlık olurdu benim babam da arada hastanede yatmakta bütün hemşirelerden çok memnun yalnız doktorlarımız fazla durmuyor belki haklılar ama önemli olan bu yerlerede hizmet değilmi sayın doktor arkadaşı ilçemizde bundan sonra görmeye devam ederiz umarım soğuk olsada yzı güzeldir sizlere en derin selamlarımla bol sabır diliyorum buna ihtiyacınız var sağlıcakla kalın
hatalı kullanımı bildirin
Skoru düşürün
Skoru yükseltin
Oy sayısı: +1
0
selam
yazar faruk öztürk , 03 Kasım, 2008
Dun sitenızı öylesıne zıyaret etmiştım vede masaj yazmıştım.Gordum kı sayfanız dolu dolu duygulandım .Akkus da calışan bır doktor olarak gögsum kabardı yapılan güzellıklerden.Davetınıze ıcabet edeceğim bır gun elbette halen unutmadıkalrım var oarada da.Mesala eczacı efıllı ler olması lazım.Yenı hastane bınası benım zamanımızda vardı ama uzman hekım yoktu.GercıDr Muammer bey vardı benım meslektasım o zamanlar.saygıyla kalın
hatalı kullanımı bildirin
Skoru düşürün
Skoru yükseltin
Oy sayısı: +0
0
SAGLIĞIMIZ
yazar ASIM BALCI , 25 Ekim, 2008
Sayın akkuş halkı saglık konusunda çok duyarlı olmalısınız hakkınızı saglık konusunda arayınız susmayınız çamanında gelmeyen doktora zamanında görev yapmayan hemşireye hesap sorun korkmayın bizim köylerimiz merkeze uzak ve iklim şartları çok kötü onun için herkes görevini yapmalı sis siz olun hakkınızı arayın bunu yaparkende adaletli olun SAYGILARIMLA
hatalı kullanımı bildirin
Skoru düşürün
Skoru yükseltin
Oy sayısı: -3

Yorum yaz
daha küçük | daha büyük

busy