• Akkuş’un Ormanları Kesilip Akkuş’tan Gidiyor
  Akkuş’un Ormanları Kesilip Akkuş’tan Gidiyor
 • Akkuş’a Hizmet İçin Birlikte Hareket Etmek
  Akkuş’a Hizmet İçin Birlikte Hareket Etmek
 • Akkuş-Ünye Yolunda Kaza. Yararılar var.
  Akkuş-Ünye Yolunda Kaza. Yararılar var.
 • Bu Köyleri Kim Düzeltecek. Adları Yerlerde, Yönleri Yanlış
  Bu Köyleri Kim Düzeltecek. Adları Yerlerde, Yönleri Yanlış
 • Akkuş Merkeze Sıcak Asfalt Atıldı
  Akkuş Merkeze Sıcak Asfalt Atıldı
 • 21 Ağustos 2017 Akkuş Meydanından Görüntüler
  21 Ağustos 2017 Akkuş Meydanından Görüntüler
 • Akkuş Ziraat Bankasına Ankara-Düzce’den Ziyaret
  Akkuş Ziraat Bankasına Ankara-Düzce’den Ziyaret
 • 10 Yıl Önce Salman Sağlık Ocağında Çekilen Fotoğraf
  10 Yıl Önce Salman Sağlık Ocağında Çekilen Fotoğraf
 • Kurtboğaz’dan Astsubay Yahya EFİLOĞLU Şehit Oldu
  Kurtboğaz’dan Astsubay Yahya EFİLOĞLU Şehit Oldu
 • 2000 Yılından Bu Güne Akkuş Nüfusunun Analizi
  2000 Yılından Bu Güne Akkuş Nüfusunun Analizi
Akkuş İlçesi İnternet Sitesi
Yeni Hastane İhalesi 18 Ekim’de; 400 Günde Bitecek
Yeni Hastane İhalesi 18 Ekim’de; 400 Günde Bitecek

 Yeni Akkuş Devlet Hastanesi Yapım...

Akkuş Belediyesine Yol Süpürme Aracı Hibe Edildi
Akkuş Belediyesine Yol Süpürme Aracı Hibe Edildi

Akkuş Belediyesine Yol Süpürme Aracı...

TEOG’da her okul sınavını yapsın, seçeneği olmamalı!
TEOG’da her okul sınavını yapsın, seçeneği olmamalı!

TEOG alternatifi sistemde, her okul...

Emrullah MANTAR’dan Sağlık Alanında Büyük Hizmet
Emrullah MANTAR’dan Sağlık Alanında Büyük Hizmet

  ORDU AKKUŞ’LU HEMŞEHRİMİZ EMRULLAH...

Arakan’ı Unutma! Unutturma..
Arakan’ı Unutma! Unutturma..

Arakan’ı Unutma! Unutturma..  Myanmar yönetimi; vatandaşlık hakkı...

Akkuşlu Öğrencilerin 421 TL. Almasını Engelliyorlar
Akkuşlu Öğrencilerin 421 TL. Almasını Engelliyorlar

Akkuşlu Öğrencilerin 421 TL. Almasını...

Diyanet İşleri Başkanlığına Ordu’lu Ali ERBAŞ Atandı
Diyanet İşleri Başkanlığına Ordu’lu Ali ERBAŞ Atandı

Diyanet İşleri Başkanı belli oldu...

Çukurköy Hayatyanından Muhammer KAYA Vefat Etti
Çukurköy Hayatyanından Muhammer KAYA Vefat Etti

Çukurköy Hayatyanından Muhammer KAYA Vefat...

ACAR İlçe Başkanı DUMAN’a Ret Cevabı
ACAR İlçe Başkanı DUMAN’a Ret Cevabı

Ramazan ACAR İlçe Başkanı Olurken...

Yangından Son Görüntüler
Yangından Son Görüntüler

Yangından Son Görüntüler Yangını öğrenir...

Çukurköy Mahalledeki Yangın Kontrol Altına Alındı
Çukurköy Mahalledeki Yangın Kontrol Altına Alındı

Çukurköy Mahallesi Cingili Semtindeki Yangın...

Yangından Görüntüler Çukurköy Cingili’de Yangın Devam Ediyor
Yangından Görüntüler Çukurköy Cingili’de Yangın Devam Ediyor

Çukurköy Cingili Mahallesindeki Yangından Görüntüler...

Çukurköy’de Cingili’de Yangın
Çukurköy’de Cingili’de Yangın

Çukurköy Cingili Mahallesinde Yangın Samanlık...

Meslek Lisesi Açılmasında Nüfus Şartı Kalktı
Meslek Lisesi Açılmasında Nüfus Şartı Kalktı

Anadolu lisesi ve Meslek Lisesi...

Turistik Yerleri
Turistik Yerleri

BİR DOĞA HARİKASI AKKUŞ İLÇESİNİN...

Vali Yrd. Ayhan KARTLI Bakanlık Hukuk Müşavirliğine Atandı
Vali Yrd. Ayhan KARTLI Bakanlık Hukuk Müşavirliğine Atandı

Akkuş Çayıralan’lı Hemşehrimiz Bolu Vali...

Akkuş Belediyesi
Akkuş Belediyesi

    AKKUŞ BELEDİYESİ İlçe...

Ayhan CÜREBAL Genel Müdür Yardımcısı Olarak Atandı
Ayhan CÜREBAL Genel Müdür Yardımcısı Olarak Atandı

Ayhan CÜREBAL Türkiye Tarım Kredi...

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi
Akkuş MYO Mezuniyet Töreninden Görüntüler
Akkuş MYO Mezuniyet Töreninden Görüntüler
Akkuş Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreninden Görüntüler  Üniversitemiz Ünye, İkizce ve Akkuş Meslek Yüksekokullarının 2016-2017 yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.   Ünye Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene Rektör Vekili Prof. Dr. Tevfik...
16 Haziran 2017 09:09 396 kez görüntülendi.
Font1 Font2 Font3 Font4

Akkuş Meslek Yüksekokulu

Mezuniyet Töreninden Görüntüler 

Üniversitemiz Ünye, İkizce ve Akkuş Meslek Yüksekokullarının 2016-2017 yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

 

Ünye Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene Rektör Vekili Prof. Dr. Tevfik Noyan, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, İkizce Kaymakamı Ali Recai Yerlikaya, İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren, Akkuş Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Çayıroğlu, Ünye MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erdem Kaya, İkizce MYO Müdürü Öğretim Görevlisi Ömer Çakır, Akkuş MYO Müdürü Öğretim Görevlisi Cesur Kırmanoğlu, akademisyenler, öğrenciler, mezun olan öğrencilerin aileleri ve davetliler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan törenin ilk konuşmasını Ünye Meslek Yüksekokulu mezun öğrencileri adına gerçekleştiren okul birincisi Engin Baş, “Medeni insan; daha fazla öğrenmeye çalışır ve bilene saygılı olan insandır. Sevgili arkadaşlar bizler de ülkemizin geleceği, kendi geleceğimiz ve ailelerimizin geleceği için medeni birer insan olmaya gayret gösterelim. İnşallah okulumuzdan mezun olduktan sonra ülkemize faydalı birer medeni insan oluruz ve ülkemizi daima ileriye götürecek adımları beraber atarız. Mezun olmaktan bahsetmişken bildiğiniz gibi yeniden bir eğitim öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Yeniden diyorum çünkü okul hayatımız boyunca en az 2 veya 3 kez buna benzer hadise yaşadık. Ortaokul, lise ve şimdi de buradayız. Yani zaman geçiyor ve biz bunu engelleyemiyoruz. Ama elimizde olan bir şey var. Anı bırakmak. Zamanı alt etmenin tek yolu budur bence. Hepimiz ileride gülerek anlatabileceğimiz anılar bırakmalıyız. Arkadaşlarımızla, dostlarımızla, sevdiklerimizle ve hatta sevmediklerimizle bile güzel birer anı bırakmalıyız ki ileride kafamızı yastığa koyduğumuzda veya çocuklarınıza ve torunlarınıza anlatmak istediğinizde Hepimize hayatta başarılar diliyorum.” dedi.

 

Akkuş Meslek Yüksekokulu mezun öğrencileri adına konuşmasını gerçekleştiren okul birincisi Ebru Meriç, “Başlangıçlar güzel, bitişler zordur. Tanışmalar heyecanlı ve umutlu,  ayrılıklar acıdır. Bizler bugün hayatımızın hiç unutulmayacak bir dönemini noktalamaktayız. Bugünden sonra her birimiz başka şehirlerde başka umutlara yol alacağız. Eminim ki hepimiz ülkemiz adına yararlı işler yapacağız. Bu süreçte ülkemize faydalı birer insan olarak yetişmemizde büyük rol oynayan başta Rektörümüz olmak üzere bütün hocalarımıza ve Yüksekokul idari personeline teşekkür ediyorum. Ayrıca hiçbir zaman benden desteklerini esirgemeyen aileme sizlerin huzurunda teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

 

İkizce Meslek Yüksekokulu mezun öğrencileri adına konuşmasını gerçekleştiren okul birincisi Semanur Albayrak, “Bugün burada ortak bir sevinci paylaşmak için toplanmış bulunmaktayız. Hayatımızın en önemli adımlarından biri olan üniversite eğitimimizi tamamlamaktayız. Gururlu, sevinçli, hüzünlüyüm. Bu kürsüden arkadaşlarım adına sizlere hitap etmekten onur duyduğumu da sizlere belirtmek isterim. Geçirdiğimiz iki senemize baktığımızda zamanın hızlı geçtiğini, bu zaman içerisinde zor ve sıkıntılı günlerimizle birlikte neşeli ve mutlu anlarımız olduğunu belirtmek isterim. Bu süreci ailelerimizin hocalarımızın ve arkadaşlarımızın desteği ile geçirdik. Her zaman yanımda olan ve desteklerini benden esirgemeyen değerli aileme, şu an hayatta olmasa da anneme teşekkür ederim. Ayrıca bu süreçte bizlere rehberlik eden hocalarım Ömer Çakır, Hüseyin Koçak ve Fatih Akbaş’a şükranlarımı sunarım.” şeklinde konuştu.

 

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Ünye Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erdem Kaya, “Geçmişten günümüze dünyada söz sahibi olan ülkelerin ekonomilerinin güçlü olduğunu görmekteyiz. Ekonomileri güçlü ülkelerin dünyada söz sahibi olmaları, nitelikli insan gücünü yetiştirmede eğitimin, özellikle de mesleki ve teknik eğitimin üstlendiği rolü 21. yüzyılın teknolojisi ile bütünleştirmesinden kaynaklanmaktadır. Mesleki ve teknik eğitim en genel anlamda, bireysel ve toplumsal yaşam için zorunlu olan bir mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri, tavır ve meslek alışkanlıklarını kazandırarak bireyi zihinsel, duygusal, sosyal, ekonomik ve kişisel yönleriyle dengeli biçimde geliştirme sürecidir. Ünye Meslek Yüksekokulu olarak 2007 – 2008 eğitim öğretim yılında iki program ile öğretim hayatına başlayan Yüksekokulumuz, bugün 6 program ve 1538 öğrenci ile eğitim ve öğretimini sürdürmektedir. Bu süreçte bize en büyük desteği veren Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’a ve öğrencilerimizi kendi evlatları gibi en güzel şekilde yetiştiren değerli mesai arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Rektör Vekili Prof. Dr. Tevfik Noyan, “ 21. yüzyılda bilgi en önemli üretim faktörü olarak rekabet gücünün ve ekonomik büyümenin temelini oluşturmaktadır. Bilgi temelli gelişen yapılar bilgi ekonomisi olarak toplumlar da artık bilgi toplumu olarak anılmaktadır. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi eskiden ürettiği çelik ve enerji miktarı ile ölçülürken artık enformasyon teknolojisini oluşturan mikro elektronik, telekomünikasyon ve bilgisayar teknolojilerinin imkânları ile elde edilen, işlenen iletilen, saklanan bilgi miktarı ile ölçülmeye başlanmıştır. Bilgi teknolojilerini kullanma bilgi ve becerilerini içeren olumlu bakış açısı ve özgüvenleri ile meslek yüksekokulu öğrencileri Türkiye’nin ekonomik gelişmesinde önemli bir katkı sağlayacaktır. Türkiye’nin geleceği bir anlamda mesleki eğitime endeksli. Elinde mesleği olan, iş gücü yaratan, ürettikleriyle de yaşam kalitemizi yükselten teknik elemanlar yetiştirmediğimiz sürece ülkemizin kalkınması mümkün değil. Çok kıymetli veliler, bin bir emek harcayarak ve büyük fedakârlıklar göstererek, yemeyip yedirerek, giymeyip giydirerek bugünlere getirdiğiniz çocuklarınızın en mutlu günlerinden birini yaşamak üzere katıldığınız bu tören, emeklerinizin ve fedakârlıklarınızın ne kadar önemli olduğu anlamına da gelmektedir. Çocuklarınızın yetişmesinde gösterdiğiniz gayret, her türlü takdir ve övgüye değerdir. Gayretleriniz ve fedakârlıklarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Geleceğimizin teminatı göz bebeğimiz sevgili öğrenciler, Bir üniversitenin kimliğinin temel bileşenlerinden bir tanesi onun mezunlarıdır; mezunlarının bilime, sanata, toplumsal gelişmeye katkıları; hayattaki başarıları, çabaları, duruşlarıdır. Bu nedenle, zannettiğinizden çok daha fazla, çok daha önemli biçimde, üniversitenizi hayatınız boyunca görünür biçimde omzunuzda ve göğsünüzde taşıyacaksınız Sizler, Ordu Üniversitesi’nin daima gururu olacaksınız. Ordu Üniversitesi mensubu olarak, eğitim hayatınız süresince edindiğiniz bilgiler ve kazandığınız değerler, hayatınızın bundan sonraki kısmında sizlere ışık olacak yolunuzu aydınlatacaktır. Ülkemize ve milletimize faydalı birer birey olarak yetişmeniz adına her türlü fedakârlığı gösteren ailelerinizin ve nitelikli bir eğitim almanız için gece gündüz çalışan hocalarınızın emeklerini boşa çıkarmayacağınıza, edindiğiniz bilgilerle topluma fayda sağlayan bir meslek bilinciyle hareket edeceğinize, ülkemizi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak ve lider ülke yapma yolunda yılmadan yorulmadan çalışarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet koruyup yaşatacağınıza ve size duyulan güvene layık olacağınıza inancımız tamdır. Her zaman rahmetle ve şükranla andığımız atalarımızın, şehitlerimizin ve minnetle andığımız gazilerimizin büyük bedeller ödeyerek ortaya koydukları ve bizlere emanet ettikleri tüm değerleri gelecek kuşaklara eksiksiz teslim etmekten sorumlu olduğunuzu da asla unutmayın. Bu duygu ve düşüncelerle mezuniyetinizin kutlu, gönlünüzün mutlu, yolunuzun ve bahtınızın açık olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

Açılış konuşmalarının ardından okullarından derece ile mezun olan öğrencilere plaket verildi. Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Meslek Yüksekokulu birincisi Engin Baş’a; Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren, Ünye Meslek Yüksekokulu ikincisi Selçuk Cınbırt’a; Rektör Vekili Prof. Dr. Tevfik Noyan, Ünye Meslek Yüksekokulu üçüncüsü Burak Bıyıkoğlu’na; Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Akkuş Meslek Yüksekokulu birincisi Ebru Meriç’e; Akkuş Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Çayıroğlu, Akkuş Meslek Yüksekokulu ikincisi Fatma Öztürk’e; Akkuş MYO Müdürü Öğretim Görevlisi Cesur Kırmanoğlu, Akkuş Meslek Yüksekokulu üçüncüsü Melike Aydın’a; İkizce Kaymakamı Ali Recai Yerlikaya, İkizce Meslek Yüksekokulu birincisi Semanur Albayrak’a; İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt, İkizce Meslek Yüksekokulu ikincisi Satı Iğnak’a; Ünye MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erdem Kaya, İkizce Meslek Yüksekokulunda ikinciliği paylaşan Aslıhan Saka’ya; İkizce MYO Müdürü Öğretim Görevlisi Ömer Çakır, İkizce Meslek Yüksekokulu üçüncüsü İmran Kafa’ya plaketlerini verdi. Ayrıca kendi bölümlerini ilk üçte bitiren öğrencilere Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları tarafından başarı belgeleri verildi.

 

Tören, mezuniyet kütüğüne plaket çakılması ve mezun olan öğrencilerin keplerini atmasının ardından sona erdi.

14.06.2017

ODÜ Basın

 

Mezuniyet Töreninden Fotoğrafları Görmek İçin Aşağıdaki Linki Tıklayınız

 

http://www.odu.edu.tr/index.php/haberler/1910

 

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa